ZALOGUJ SIĘ

drobny błąd w lekcji wymagający drobnej korekty

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Are there two pens in my bag? = Czy w twojej torbie są dwa długopisy?

powinno być: czy w mojej są dwa długopisy?
M
marcelo1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Powinno :)
Are there two pens in my bag? = Czy w mojej torbie są dwa długopisy?
Oczywiście pytanie "Czy w twojej torbie są dwa długopisy?" brzmiałoby: Are there two pens in your bag?
Plus za czujność ;) ale przy ilości tylu lekcji i zdań w serwisie myślę, że takie rzeczy są nieuniknione.
yoshi
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Racja. Powinno być "w mojej torbie".
Takie rzeczy jednak najlepiej zgłaszać bezpośrednio autorom strony, klikając malutki napis na dole "zgłoś problem".
To najszybszy i najskuteczniejszy (a niektórzy mówią, że przy tym korzystny) sposób interwencji. :)
askawska
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie wiem jak to jest możliwe by setki takiego typu błędów były na stronie!
Tak, setki, czy nikt tego nie sprawdza przed uzpełnianiem lekcji?

Tyle razy było o tym mówione, proszone itd. i w kółko to samo!

Za znalezienie takiego robala powinno być minimum 1 rok gratis, bo z tych materiałów korzystają tysiące jeśli nie dziesiątki tysięcy osób.

Normalnie wstyd i hańba!

Gdyby kurs tutora miał być wydany w edycji książkowej to żadne wydawnictwo by się nie podjęło druku przez olbrzymią ilość błędów.
Errata dorównałaby rzędem wielkości samemu kursowi.
quantum137
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
zelterr - hhehee.Tylko potwierdza sie to co juz pisalem. W etudor roji sie od bledow !I to jest platny program do nauki! Zenada:( - 11 lat temu
quantum137 - Takiego typu błędy to nie jest przypadek tylko konsekwentne olewanie uczniów!
Wystarczyłoby by dwie/trzy osoby (=nauczyciele) czytały to co ma być umieszczone w kursie a takiego typy błędy zauważane przez początkujących w wiekszości uczniów, nie miałyby racji bytu.
- 11 lat temu
knorwid - Nie lubię narzekać, ale masz rację. Nowe moduły -trudno mi nie mieć takiego wrażenia- wprowadzane były chyba 'na chybcika'. Był termin, trzeba było się wyrobić. Rozumiem małe błędy techniczne / literówki, ale nie językowe. Ten to i tak pikuś. Szkoda. Zmiany pochwalam, ale w nowych materiałach trochę za dużo tych błędów. Może lepiej zawiesić realizowanie przez eTutora Sugestii a na spokojnie wszystko przejrzeć pod względem merytorycznym ... - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
quantum137 - Bardzo mnie korci(ło) by wykupić Premium ale widzę, że nie ma większego sensu a szkoda.
Jak mam dostawać rady tej samej klasy co materiał kursu to serdecznie dziekuję za taką wycieczkę.
Są przypadki, że gramatyka podawana stoi w sprzeczności w zadaniami/przykładami co wielokrotnie było poruszane przez uczniów, to nie sa błędy, to jest brak troski o uczniów.

Dodatkowo poziom C2 nie istnieje, C1 zrobiony bardzo po łebkach.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
yoshi - Rozumiem was, a tak z ciekawości: czy są gdzieś może zamieszczone opinie użytkowników, którzy wykupili i korzystali z Premium? ;) - 11 lat temu
knorwid - I właśnie, jakby na poparcie naszych słów, pojawia się kolejny 'kwiatek':
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/251456-Bledna_forma_pytania_1_-_is_a_that_That_is_my_doll.html
Mam nadz., że na poziomie, który przerabiam mniej jest błędów. No cóż, nieco 'krytyczniej' będę teraz przerabiał lekcje.

- co do C2 to jest w sugestiach zaakceptowanych, czyli coś się tam będzie działo.
- o premium, Yoshi, musisz popytać ludzi, którzy mieli ten pakiet wykupiony.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
quantum137 - > Rozumiem was, a tak z ciekawości: czy są gdzieś może zamieszczone opinie użytkowników, którzy wykupili i korzystali z Premium? ;)


NIE MA są 3 opinie - same pozytywne na stronie głównej jeśli się nie mylę.
Ilość kont jest podawana jako Ilośc zadowolonych klientów...
Marketing w najczystszej postaci, tzn. zero zgodności z prawdą.

> co do C2 to jest w sugestiach zaakceptowanych, czyli coś się tam będzie działo.
Za dekadę?.. dziękuje poradzę sobie sam, gdzie niemiecki? gdzie trener wymowy?
Jestem tu od ponad dwóch lat a powyższe były juz na ukończeniu jak zakładałem konto, ech:/
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
yoshi - Zastanawiałam się nad Premium ze względu na to, że prace są sprawdzane przez nauczyciela. Jakoś nie czuję się wciąż pewnie przed innymi użytkownikami... Jednak liczba opinii jest zbyt miała, bym mogła się w 100% zdecydować. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
quantum137 - Nauczyciel który nie wie jak sie pisze 13 po angielsku (trzy razy z rzędu jeśli mnie pamięć nie myli, nie będę podawał kto) i nawet nie czyta poprawek swoich prac... tak tutorze... bierzecie za to pieniądze, to nie jest szopka ze skeczem. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
knorwid - Yoshi, przejrzyj sprawdzone w opcji Premium teksty, przelicz cenę. Może po tych Twoich wpisach zaprosi Cię do znajomych ktoś kto miał tę opcję i pomoże w podjęciu decyzji. Tego życzę! - 11 lat temu
yoshi - quantum137, mam nadzieję, że z tą 13 to jakaś kpina...
knorwid - dzięki za radę ;)
a teraz życzę udanego wieczoru + nocy... to była moja pierwsza dyskusja na forum, czas znikać :)
- 11 lat temu
quantum137 - > yoshi quantum137, mam nadzieję, że z tą 13 to jakaś kpina
...To nie jest kpina.
Był to chyba liczebnik porządkowy, dawno temu to poprawiałem, szczegółów nie pamietam ale błędów (na poziomie A) było więcej, było minęło, całe szczęście nie ja się z tego uczyłem.
--edit--
To była liczba 15 a nie 13, przed chwilą sprawdziłem, nawet po tylu interwencjach część tych błędów cały czas tam jest, np:
"fiveteen candies for deesert."
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
krysjanka - Czy Wy naprawdę jesteście tacy doskonali, że sami nie popełniacie błędów? - 11 lat temu
quantum137 - Oczywiście, że popełniamy błędy bo wszyscy jesteśmy ludźmi.
Natomiast jeśli nauczyciel nie zauważa błędów tego typu w co trzeciej pracy, to widzę tutaj poważny problem. Sygnalizowanie tego przyczynia się do większej dbałości o uczniów ze strony tutora.
Widzisz tutaj tylko "echo" bardzo gorącej dyskusji jaka miała miejsce dawno temu, brało w niej udział niewiele osób a wiesz dlaczego? Reszta ma to gdzieś, co do pewnego stopnia jest zrozumiałe, nie odbierz tego jako dezaprobaty kogokolwiek.
Podkreślam tylko to, że jak będziemy siedzieli cicho to zupełnie nic się nie zmieni albo zmieniać się będzie w żółwim tempie.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,

dziękujemy za zwrócenie uwagi, tłumaczenie zostało poprawione.
Obecnie zespół językowy weryfikuje poprawność ćwiczeń i tekstów, aby usunąć błędy o jakich mowa.
Przepraszamy za zaistniałą sytuację i rozumiemy niezadowolenie i rozczarowanie, jakie mogą Państwo odczuwać.

Przy obecnej ilości materiału, każde zadanie sprawdzane jest dwa razy, ale czasem, jak widać powinno być sprawdzane pięć razy. Nie zawsze literówkę, czy błąd w tłumaczeniu widać od razu.
Czasami osoba patrząca "świeżym okiem" łatwiej wyłapuje błąd.

Natomiast, zdajemy sobie sprawę, że odpowiedzialność za błędy leży po naszej stronie.
Dlatego prowadzimy intensywną weryfikację materiałów na platformie, aby wszystkie wyeliminować.

Pozdrawiam, raz jeszcze przepraszam,
Agnieszka
A
agazerka
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
quantum137 - Czy ktoś z tutora mógłby się odnieść do kwesti poruszanej pod linkiem?
Pytanie zadane przez użytkownika nie-premium ale chyba nie stoi nic na przeszkodzie by dwa słowa napisać.
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/251623-Nie_wiem_czy_to_pomylka_czy_pewna_niekonsekwencja_w_podawaniu_przyklad.html

Z góry dziękuję i pozdrawiam
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
agazerka - Odpowiedź już jest 'pisana' :>
Za minutkę, dwie zostanie przeze mnie dodana.
- 11 lat temu
quantum137 - Świetnie, Estera się na pewno ucieszy:-) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.