ZALOGUJ SIĘ

Jak się uczyc ? Jestem nowa i nie jestem do konca zorientowana

11 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Jestem nowa i nie wiem jak się uczyć czy np najpierw lekcje czy jak ? bo jak za zadania otwarte to nie umiem pisac zdan pomozcie
D
danielsio
pkurzawski - Generalnie ważna jest systematyczność. Trzeba znaleść jak najwięcej czasu na naukę w etutorze. Na początku można zacząć od nauki ze słuchu np poprzez obrazki.Z każdą godziną spedzoną w etutorze będziesz czuć się pewniej . Powodzenia . I keep my fingers crossed - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam na to kilka sposobów, może pomogą się efektywniej uczyć.

1. Nie skacz po lekcjach.
Systematycznie jedna po drugiej i po kolei.
Twórcy tego portalu poporcjowali naukę w odpowiedni sposób , by jak najlepiej przyswajać gramatykę i słownictwo. Przeskakiwanie na inne lekcje , z innych poziomów miesza w głowie - znam to w autopsji.

2. Nie staraj się przetłumaczyć każdego zdania ,które czytasz w powtórkach, skup się na słówkach jakie masz przetłumaczyć. Na wszystko przyjdzie czas. Przerobiłam ten temat i straciłam niepotrzebnie czas.

3. Nie ustawiaj sobie w celach nauki zbyt wysokich poprzeczek, jeśli będziesz miała dużo powtórek ,a tylko pół godziny dziennie na naukę, starczy czasu tylko na powtórki, a przecież dyktowanie, słówka i fotolekcje też są ważne. To też z własnego doświadczenia.

4. Korzystaj jak najczęściej ze słownika, tam znajdziesz potrzebne zwroty i idiomy.

5. Poświęć trochę czasu na postudiowanie działu pytania. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

6. Jeśli czegoś nie rozumiesz pytaj, jest tu sporo życzliwych ludzi, którzy chętnie Ci pomogą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnej nauki.

:-)
spirulinka
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,

Z czasem napewno też znajdziesz, wypracujesz swój własny idealny dla Ciebie system nauki. Nie zawsze to co dobre dla innych może odpowiadać Tobie. Na początku napewno warto korzystać z rad innych no i ćwiczyć, uczyć się i uczyć..
Radzę również korzystać z forum, działu pytań być może tam znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania i problemy.
Taki to jest etutor..masz odpowiedź zanim zadasz pytanie:)

Powodzenia:)
ankus7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.