ZALOGUJ SIĘ

czlaczego nie ma opcji - zgłoś pytanie - podczas powtórek

zmodyfikowany: 11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Jest wiele błędów - inaczej mówi lektor, a inaczej pisze, np lektor w tym zdaniu poniżej mówi bardzo wyraźnie "the table"
Good morning. I booked a table for four three days ago
B
Barbara33

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Ja też zauważyłem kilka takich błędów, ale bardzo mało, w sumie ze cztery, a jestem już na poziomie b1 w połowie. Więc praktycznie nie stanowi to problemu. Ale warto zgłaszać takie drobne błędy.

Na dole w stopce masz zakładkę "zgłoś problem", przy powtórkach też ona cały czas tam jest.
armez

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzień dobry,

w nagraniu lektor czyta "a table" - może to brzmieć jak "the" dlatego, że mamy tu zbitkę "bookeD a Table" - w booked "d" czytane jest bezdźwięcznie jak "t" a kolejne słowo zaczyna się od "t", czytając to naturalnie, płynnie, nie robimy spacji po "booked" i naturalnie przechodzimy do "table", przez co rodzajnik "a" łączy się ze spółgłoską na końcu poprzedniego wyrazu. Brzmi to jak nadmiar "t" ale proszę spróbować przeczytać to płynnie na głos bez robienia pauzy po "booked", "t" łączy się z "a", choć to wciąż "a".

Jeśli zaś chodzi o zgłaszanie błędów - tak, także podczas powtórek na dole strony można zgłosić błąd, bardzo prosimy jednak o to, by wtedy przepisać właśnie całe zdanie, w którym pojawia się błąd, bo sam link odnosi nas do ogólnej strony z powtórkami i nie jesteśmy w stanie znaleźć błędu bez dodatkowych wskazówek.
Pozdrawiam!
K
k.stencel

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki