ZALOGUJ SIĘ

Czy nie można wgrać głosu lektora, który mówi wolno i wyraźnie? To co jest teraz w wersji dla początkujących to jakaś tragedia.

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
W wielu przypadkach nawet osoba znając j.angielski nie potrafiła zrozumieć co mówi lektor. Może zróbcie to tak, jak np.www.youtube.com/watch?v=nemwpe9HWEI .
D
ddark1234
elaoko - Tak to prawda.Głos jednego z lektorów nie ułatwia nauki😬 - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Podaj w którym konkretnie miejscu. Bo ja przeszedłem eTutor od A1 do B2 i jakoś nie zauważyłem problemów. Zwłaszcza na poziomie A dla początkujących :-(
T
tlstar
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
ang-nsw - Też miałem problemy na początku przygody z językiem, problem ustępuje z czasem, kiedy już trochę osłuchamny się. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi ddark1234- Tutaj na naszym Et. wybierz "Gry językowe", a potem na dole wybierz "Diki podcasty" na poziomie A1,A2.
Albo w Internecie na "Ted.com" wybierz jeden temat w angielskim i kliknij napisy do czytania na bieżąco. Pozdrawiam.
jerzy_pozoga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

YouTube, Netflix można zwolnić do szybkości 0.75, czy do 0.5

Ddark1234 problem nie leży w szybkości mówiącego a w tym, że wymowa angielska jest skomplikowana i angielska pisownia wyrazów nie odzwierciedla w pełni jej wymowy.
Inaczej wyrazy brzmią osobno inaczej w całych zdaniach.
Schwa, formy mocne i słabe, nieme głoski, zlewanie się ze sobą głosek, elisja, upodobnianie się do siebie głosek. Nauczenie się transkrypcji fonetycznej i podstawy procesów fonetyki bardzo pomaga.
piotr.grela
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Staraliśmy się w kursie umieszczać nagrania jak najbliższe naturalnemu użyciu języka, dlatego niektóre z nich mogą wydawać się dość szybkie. Eksperymentowaliśmy również z ich komputerowym zwalnianiem, tak samo jak z wolniejszym czytaniem. Problem polega tutaj na tym, że takie praktyki czasami zniekształcają prawidłową wymowę.

Mimo to weźmiemy pod uwagę przesłaną sugestię w przypadku planowania jakichkolwiek zmian w tym zakresie.
P
paulinawit97
piotr.grela - W nauce angielskiego ze słuchu paradoksalnie pomaga ćwiczenie polegajace słuchaniu vlogów z większą szybkością niż 1. Ja tak słucham Gavina meteorologa - przy szybkości 1.75-2.00 https://youtube.com/user/GavsWeatherVids - 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.