ZALOGUJ SIĘ

Czym się różni "no one" od "nobody" czy można stosować to zamiennie?

11 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
"No one knew, where Jackie was." czy "Nobody knew, where Jackie was"
M
mkorbecki

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

nobody - powszechnie używa się "in spoken English."
no one - używa się " in written English" jak to ładnie określa słownik Oxford
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To można czy nie można stosować zamiennie? W powtórkach w niektórych zdaniach mam tak, że jak np. wpisze no one zamiast nobody to mam błąd. Natomiast jeszcze w innych zdaniach czy wpisze to czy to to jest poprawnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
S
Ste

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Witam,

no one i nobody znaczy to samo. Różnica jest taka, że "nobody" jest troszkę mniej formalne.
Jeszcze coś o pisowni: "no one" może być zapisany właśnie tak lub z myślnikiem (no-one) ale nigdy "noone". W języku pisanym częściej używamy "no one" niż "nobody".
M
mike1309

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki za odpowiedź, wiem że znaczą to samo, ale nadal nie wiem czy można je stosować zamiennie w każdym przypadku czy nie, ponieważ tak jak już pisałam, w powtórkach mi tego nie zalicza, tu podaje przykład: (...) did their job well. (nikt)
Nikt nie zrobił swojej roboty dobrze. < napisałam 'Nobody' i pokazało mi że jest źle, że powinno być 'No one'. Dlaczego? Bardzo proszę o wyjaśnienie.
S
Ste
mlesniewska1 - Dlatego, że aplikacje takie jak eTutor nie są aż tak inteligentne, żeby wychwytywać synonimy. W każdym ćwiczeniu prawidłową odpowiedzią jest z góry określony CIĄG ZNAKÓW wpisywanych z klawiatury (bez rozróżnienia dużej i małej litery) i tylko tak wpisany daje prawidłową odpowiedź (tutaj: no one). Co nie znaczy, że inne prawidłowe odpowiedzi są złe. Czasem może być ich nawet sporo więcej niż dwie. To czy jest ok czy nie oceniasz ostatecznie sam. Wiesz już, że zarówno no one czy nobody jest prawidłowe więc obojętnie co z tych dwóch wpiszesz to zaliczysz tutaj sobie pozytywnie. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
Ste - Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Po prostu bardzo mnie to nurtowało, ponieważ są inne zdania z nobody i no one, gdzie wypisane są oba słowa jako poprawne odpowiedzi, a w niektórych albo to albo to trzeba wpisać i byłam skołowana. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.