ZALOGUJ SIĘ

EN -> PL what a humdinger of a game we were subjected to last night...

13 lat temu
Czy ktoś mógłby być tak miły i przetłumaczyć to zdanie.
Anyway, what a humdinger of a game we were subjected to (Blackpool and United fans alike) last night, one of those classic United games which admittedly from a Man Utd perspective we’ve seen far too often this season and can’t be good for the old ticker.

Szczególnie nie wiem jak przetłumaczyć humdinger of a game.., we were subjected to last night...

Moja próba:

W każdym razie ostatniej nocy (zostaliśmy narażeni? /) na jakże bombowy mecz / ekstra grę, jeden z tych klasycznych meczów, który co prawda z perspektywy (kibiców) Man Utd
jest oglądany w tym sezonie zbyt często i nie może być dobry dla starego serca.

Szczerze pewnie zbyt dosłowanie próbuje to tłumaczyć... dlatego proszę o pomoc ;)

ryan

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Heja

a humdinger of a match/game oznacza kapitalny mecz

Czyli:
what a humdinger of a game we were subjected to last night...
Ostatniego wieczora byliśmy świadkami kapitalnego meczu ...

last night - raczej będzie oznaczać wieczór a nie noc, bo w nocy się nie gra :)

W tym kontekście nie powiemy 'zostaliśmy narażeni' ale 'byliśmy świadkami' = oglądaliśmy

Pozdrawiam
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
ryan - Dziękuje bardzo Quantum137. Szczerze, też tak myślałem z "byliśmy świadkami", ale w słowniku niczego takiego nie znalazłem. - 13 lat temu
quantum137 - Nie ma za co. Zwrot 'subject to' można tłumaczyć na różne sposoby dzięki bogactwu naszego języka ojczystego :)
Pozdrawiam.
PS. zadajesz bardzo ciekawe pytania!
- 13 lat temu
ryan - ;) a jeszcze.. jakie są inne tłumaczenia w ang na "byliśmy świadkami"? "we witnessed" chyba.. jeszcze coś? - 13 lat temu
quantum137 - we saw/ we were present [opisowo]/ we were eyewitnesses i jeszcze pewnie coś by się znalazło :) oczywiście, że konstrukcja z '(eye)witness' jest jakby pozycją 'default' i tego bym się trzymał. - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.