ZALOGUJ SIĘ

hire/ let / rent jaka róznica?

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
K
kingsworth

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Na moje oko:
hire [BrE] /rent [AmE]- wynająć coś od kogoś
let - wynająć coś komuś
futbolowa
kingsworth - Dziękuje;) a swoją droga;) uczysz się wyrazen i ameryk. i bryty? czy skupiasz sie na jednych:)?

- 12 lat temu
futbolowa - Generalnie nie zwracam na to uwagi, choć powinnam skupiać się na wersji brytyjskiej :) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dopowiem coś do tego co napisała Futbolowa.

W Oxford Wordpower jest takie wyjaśnienie: "W Br.ang. hire znaczy wypożyczać coś na krótki czas: We hired a car for the day. I hired a suit for the wedding; a rent znaczy wypożyczać coś na dłużej: rent a television/video, rent a house/flat/holiday cottage. W Amer. ang. rent używa się w obu powyższych sytuacjach."

Natomiast w Słowniku Współczesnym Longmana jest informacja, że w przypadku wynajmu samochodów obu wyrazów można używać wymiennie. (Dotyczy to BrE.)

Oprócz znaczenia "wynajmować, wypożyczać" dotyczącego rzeczy, hire ma jeszcze znaczenie "najmować (do pracy)". Występuje zarówno w BrE, jak i AmE. W BrE wiąże się z najmowaniem do pracy na krótki okres, natomiast w AmE dotyczy również zatrudniania na stałe.
?
Gość
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
spirulinka - Wyczerpujące wyjaśnienie. I like it:-). - 12 lat temu
kingsworth - woow;) no Dziękuje Ci uprzejmie Maud;) jestem bardzo wdziecza;) bo uwielbiam takie konkretne wytłumaczenie;) bo wiem ze nimi warto zapychac glowe;) a ja wszystk wnikliwe lubie rozgrzebywac;) Dziekuje - 12 lat temu
Gość - Bardzo się cieszę, że moje wyjaśnienie Ci się przyda. Pozdrawiam. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.