ZALOGUJ SIĘ

Zdanie w czasie present perfect

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
I have bought a carton of orange juice. Would you like some?
a dlaczego nie może być po prostu "I bought a carton of juice" ?? jaka to różnica
litek
litek - Nobla temu kto napisał tę notkę:) Więc już wszystko rozumiem. Wczoraj byłam w sklepie i dzisiaj mama mnie pyta : What did you buy in the supermarket yesterday? I bought a carton of orange juice. A teraz sytuacje gdy przed chwilą wróciłam ze sklepu. Have you bought something? Yes, I have bought a carton of orange juice.
Dzięki za stronkę.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Powinno być:
What did you buy... nie bought!
- 12 lat temu
litek - No fakt rozpędziłam się :) - 12 lat temu
bird - I "something", nie "somethink" :) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Kto powiedział, że tak nie może być?
Może być i tak i tak.
quantum137
litek - No ale w takim razie jaka jest różnica między jednym zdaniem a drugim? Ja dopiero poznaję ten czas i nie bardzo się orientuję. - 12 lat temu
quantum137 - Jedno jest w Present Perfect, drugie w Past Simple. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Litek poczytaj sobie. Jest wiele materiału w Internecie na ten temat, wystarczy, że wpiszesz w przeglądarkę, o co chodzi i znajdziesz. Najważniejsze dla Ciebie, to porównać czas Present Perfect i Simple Past. Zobacz sam do tego dojdziesz i szybciej załapiesz różnicę.


http://www.t4tw.info/angielski/gramatyka/past-simple-vs-present-perfect.htm
slawek4
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

strona ,którą podał sławek4 idealnie Ci to wytłumaczy -pierwszy raz -swoją drogą- spotkałam takie proste objaśnienie czasu.z którym sama mam kłopoty
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z ciekawości zerknąłem na to co zostało napisane w linku podanym przez slawek4 i widzę takie coś:

> My father have died yesterday. [Mój ojciec zmarł wczoraj.] - wydarzenie niedawne.

Albo ja o czymś nie wiem albo to zdanie jest błędne... a to ze względu na wykorzystanie słowa "yesterday".

Jeśli ktoś jest obeznany w temacie to proszę o szczegółowe wyjaśnienie użycia czasu Present Perfect z tym przysłówkiem (zakładając że jest poprawne, w co wątpię), ewentualnie o link do tegoż wyjaśnienia.

PS. W przytaczanych materiałach są błędy, nie polecam z nich sie uczyć, podam jeden:
> One day when I was I chile my father let my drive his car. [Pewnego dnia kiedy byłem dzieckiem ojciec pozwolił mi prowadzić swój samochód.]

Pozdrawiam
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
bird - Nie wiem jak z tym "yesterday", ale błędem jest "have" skoro mamy 3 osobę. Czy nie tak? - 12 lat temu
quantum137 - Tak to jest jak się siedzi całą noc przy kompie... nawet tego have nie zauważyłem:/
Oczywiście, że pod rozważania zdanie powinno wyglądać tak:
My father has died yesterday.

Dzięki Malwino!
- 12 lat temu
knorwid - Będę zaskoczony, jeśli ktoś znajdzie takie wyjaśnienie. Dlatego kiedyś szukając wiekszej ilości testów gramatycznych zniechęciłem się trafiając bardzo czesto na błedy.
A Ptaszynce gratuluję!
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.