ZALOGUJ SIĘ

itam. czy zamiast: You'll be able to return it in the ticket office

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
mogę powiedzieć w ten sposób: you will could return it in the ticket office.

dziękuję z góry za pomoc
H
hnit
marc - could można używać tylko do określeń w przeszłości i w teraźniejszości. Stąd właśnie konieczność użycia be able w pozostałych czasach. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

To jest jakaś kalka z języka polskiego. Twoja propozycja jest niestety całkowicie błędna. "Could" jest formą czasu przeszłego od "can" i nie występuje w czasie przyszłym.
piter_c
hnit - totalna porażka, zniechęcam się czasem przez taką bezmyślność :(
a przecież wiem że could jest formą czasu przeszłego od can, tym bardziej jest mi z tym źle.
dzięki
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
esterka - Też mi się zdarzają takie historie, po których jestem przygnębiona. Popatrz na to z drugiej strony - to tylko proces nauki. Kwestia jest wyjaśniona i tej konstrukcji już nie użyjesz. Uszy do góry! - 12 lat temu
hnit - dzięki za wsparcie:) i tak nie spocznę by uczyć się dalej. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

a czy nie byłoby poprawne you could return it.... w sensie mógłbyś zwrócić bilet, a to poniekąd odnosi się do przyszłości, choć przyznaję, że trochę zmienia sens wypowiedzi. co myślicie?
kubela
magdawell7 - wydaje mi się, że to by znaczyło "mogłeś zwrócić", więc raczej nie będzie pasowało. - 12 lat temu
piter_c - To byłby tryb przypuszczający. W takim sensie może dotyczyć przyszłości. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki