ZALOGUJ SIĘ

Proszę o sprawdzenie w lekcji 14 poziom A1 "How can I help you" czy prawidłowo zaznaczono odpowiedź na czwarte pytanie.

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Z rozmówki wynika, że Bill ma zamiar zwiedzić nie tylko wystawę, lecz również starówkę i Zamek Królewski.
W
Wiesia55

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Hmm.. zrobiłam to ćw i nie znalazłam tam błędu. A juz na pewno nie w 4 pytaniu. Chyba że chodziło ci o pytanie nr 2 pierwszej części gdzie chodzi o to po co Bill przyjechał do Wa-wy - o główny cel jego wizyty. Tam jest prawidłową odpowiedzią że przyjechał na wystawę.

"Assistant:
You're here to see the modern art exhibition?
Przyjechał pan, żeby zobaczyć wystawę sztuki współczesnej?
Bill:
Yes. What time does the Museum open?
Tak. O której godzinie otwierają Muzeum?

Ale masz rację że oprócz tego, "przy okazji" chce zwiedzić inne m-sca - jednak to nie jest główny cel jego podróży.

Bill:
I would also like to see the Old Town and the Royal Castle. Are they far from the Museum?
Chciałbym również zobaczyć Stare Miasto i Zamek Królewski. Czy są daleko od Muzeum?
danane
Wiesia55 - Dziękuję, choć zgadzam się tylko poniekąd :) Zdanie jest sformułowane tak ogólnikowo, że obie odpowiedzi można uznać za dobre. U mnie jednak jest to czwarte zdanie pierwszej części pytań. Może lekcje u osób logujących się w różnym czasie są jakoś modyfikowane. Pozdrawiam. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.