ZALOGUJ SIĘ

Shadowing – sprawdzona metoda na poprawę Twojego angielskiego

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Shadowing – a method for improving your speaking fluency. It is especially recommended for people who do not have many opportunities to speak.

http://www.youtube.com/watch?v=aFExm02qO68&feature=player_embedded

Have you ever tried something similar?
piter_c

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

No trzeba będzie obadać ten patent. Rezultaty mają być już po dwóch miesiącach. :)
R
radmar2
jerzy_pozoga - Dwa miesiące ? To zależy od wieku. Ja, w wieku 6 lat pamiętałem co, kiedy i o czym była mowa w ciągu 1 roku (tamtego roku).Dzisiaj potrafię jeszcze opisać wydarzenia ze starych rodzinnych fotografii.
Dzisiaj w natłoku wydarzeń zapominam zamknąć drzwi na klucz, wyłączyć żelazko lub czego ostatnio uczyłem się w English grammar. Dlatego TU jestem z wami.
Pozdrawiam- jkp
- 12 lat temu
sorayya - fajnie gdybym jeszcze zrozumiała co gość w okularach "talking to me;)" - 12 lat temu
jerzy_pozoga - Sorayyu- Julian w końcowej mowie zaprasza Ciebie na swoją stronę do nauki,
http://www.doing-english.net/
W skrócie- 1)listening first 2)pronunciation-speaking practice 3)conversation practice
W podsumowaniu- zaleca dokładne opanowanie danego r-u przed przejściem do drugiego.
Powtarzaj dokładnie wg. CD z pełnym dynamiki Twoim głosem.
Pozdrawiam- jkp
(ps. Pani Hanka Bielicka powtarzała monolog 150x zanim wyszła na scenę.)
(ps. jeżeli coś tam w tłumaczeniu nie pasuje, to proszę mnie poprawić)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
absolwentka - Ciekawe. Spróbuje. Nie mam nic do stracenia. Jak do dej pory to najpierw tłumaczyłam rozdział, a następnie słuchałam, a jeśli dobrze zrozumiałam filmik to powinnam dołożyć jeszcze czytanie z lektorem + tekst, a następnie już bez tekstu. - 12 lat temu
jerzy_pozoga - TAK absolwentko- dobrze zrozumialaś. Julian mówił również aby nauczyć się dobrze wsłuchać i poprawnie wymawiać z dużą umiejętnością posługiwania się językiem i szczękami (po angielsku !). :D)) - 12 lat temu
sorayya - czyli dokładnie tak jak robię od początku zupełnie intuicyjnie:) - 12 lat temu
jerzy_pozoga - sorayyu- "intuicyjnie" mam przeczucie iż moglibyśmy pogadać na ten temat, jeżeli mąż pozwoli :D)) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak Radmar, również myślę, że jak najbardziej można spróbować.
Kiedyś próbowałam tak robić, czytając bardzo powolne teksty na pewnej stronie (zapomniałam nazwy). Efekt tego powolneeego czytania był taki, że potem nauczycielce nie podobały się moje czytanki, ponieważ za bardzo akcentowałam końcówki. W ten sposób zrobiłam krok w tył. Ten sam błąd wskazywano mi na początku nauki - jednak wówczas niektórych zlepków i sylab nie byłam w stanie wymówić i dlatego przeciągałam końcówkę, żeby się przestawić na następne słowo :)
I rzuciłam czytanie z lektorem, a tu wygląda na to, że trzeba było znaleźć łatwe teksty, ale w normalnym, nie tak powolnym tempie.

Nie wiem jak radzą sobie inni (jestem beztalenciem niewymownym ;), ale dopóki czytam z lektorem i krótko po nim, jest wszystko OK. Potem coraz gorzej. A już tragedia w 1 akcie rozgrywa się, gdy mam coś powiedzieć od siebie. Robię dziwne błędy gramatyczne, nie pamiętam większości z tych paru tysięcy słówek, których rzekomo nauczyłam się z mozołem, czasy, rodzajniki gdzieś umykają, is=are, he=she, itd. Tak czy siak czekają mnie "korepetycje" ;)
esterka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
jerzy_pozoga - "korepetycje, hm...? "- ano, nie ma sprawy, zapraszam serdecznie !
Kawa, herbata, ciacho....zawsze się znajdzie.
Serdecznie pozdrawiam- jkp
- 12 lat temu
esterka - Ooo! Zamierzasz mi udzielać lekcji? Z ciachem? :)
Aż mi żal, że zapisałam się na zwykły kurs bez ciacha ;)
- 12 lat temu
jerzy_pozoga - Hej esterko, a na moim kursie BrEn potańcówkę organizuję wieczorem, zapraszam,
http://www.youtube.com/watch?v=hmGQ5SlazJA&feature=related
Będzie mi miło z esterką w towarzystwie.
Pozdrawiam- jkp
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
esterka - Ludzie uwielbiają uczyć się języka z piosenek, filmów i reklam. Nawet kiedyś znalazłam taki kurs internetowy. Ale żeby się uczyć na potańcówce? Tego jeszcze nie było. Jesteś pierwszy, opatentuj, załóż firmę.
Tymczasem pokujemy sobie słówka na eTutorku ;)
- 12 lat temu
jerzy_pozoga - Esterko -zgadzam się ! Bądź mi pomocna w zamiarach.
A potem już będziemy mogli KUĆ słówka na wiele sposobów, we wzajemnej satysfacji z osiagniętych celów jakim jest English language. O nic się nie martw, damy sobie radę.
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=zrK5u5W8afc
Dzięki eTutorkowi.
Pozdrawiam- jkp
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

esterka:
Nie przejmuj się... ja też tak mam i świeżo nauczone słówka znam często na tej zasadzie, że jak trafię na takie w tekście, czy wypowiedzi to... zastanawiam się co znaczy. Ale druga strona medalu jest też taka, że te słowa po pewnym czasie (i czasami wielokrotnych dylematach co dane słowo znaczy) w końcu zapadają w automatykę i mogę je słuchać/czytać bez zastanawiania się co znaczą. Na pewno to nie jest tak, że nowo nauczone słowa są biegle używane. Chociaż z tym jest bardzo różnie - jedne słowa pamiętam praktycznie z marszu, inne muszę powtarzać miesiącami zanim się w głowie "zakorzenią". :)
R
radmar2
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.