ZALOGUJ SIĘ

Czas nauki - ustawienia w profilu

12 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Jestem tu nowa i dopiero poznaję tu wszystko, ale mam takie pytanie, bo nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na nie, a mianowicie chodzi mi o czas nauki wyświetlany w profilu. Moim zdaniem czas nauki powinien się liczyć kiedy rozpoczynam naukę, a nie kiedy się tylko zaloguję, bo mogę czytać 2 godziny forum i się nic nie uczyć, a jest to już automatycznie zaliczone jako mój czas nauki. Czy można to jakoś zmienić?
Ewelina79
absolwentka - Niestety nie. - 12 lat temu
Ewelina79 - No to szkoda, ale może warto wysłać zapytanie-sugestię do twórców programu. - 12 lat temu
DAD - Możesz napisać sugestię w dziale SUGESTIE :)

Tylko czy to ma aż takie wielkie znaczenie? Ja przykładowo z forum czy pytań językowych też się uczę. Jest tam swoista kopalnia wiedzy, której próżno szukac w lekcjach :)

powodzenia
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Ewelina79 - No aż tak wielkiego znaczenia to nie ma, ale to mógłby być dodatkowy motywator do nauki widząc np. ile rzeczywiście czasu poświęcasz na tą naukę, a nie zalogujesz się rano, a wylogujesz w nocy i 12 godzin nauki ;) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
DAD - No to tak to nie działa :) Ten licznik czasu nie bije ci non stop. Faktycznie na przegladaniu podstron zlicza Ci czas, ale jak zostawisz otwarta stonę i nic nie robisz to już nie.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Czas nauki nie jest liczony od zalogowania do wylogowania.
By to zauważyć wystarczy spędzić kilkanaście minut w serwisie z przerwami w nauce.
Obecny system nie jest doskonały ale o wiele lepszy niż tu sugerujecie.
W jaki sposób ocenić faktyczny czas nauki?

Osoby spędzające czas tylko na forum to raczej mniejszość, bo czytać to owszem i można ale jest to generalnie strata czasu.
Pomijam szukanie odpowiedzi na pytania czy inne podobne kwestie.

W jaki sposób zmierzyć czas nauki osoby, która tak jak ja potrafi siedzieć dłuższy czas przy diki i kilku innych słownikach i opracowuje materiał?

Jak ocenić czas kogoś kto uczy się z lekcji całą godzinę i po prostu otwiera stronę, nie odświeżając jej (bo o to tu chodzi) a przy sobie ma książkę w której szuka wyjaśnień materiału na stronie.

Mógłbym podać z kilkanaście innych przykładów ale nie widzę sensu.

PS. Autorko piszesz:
> Moim zdaniem czas nauki powinien się liczyć kiedy rozpoczynam naukę, a nie kiedy się tylko zaloguję

Jak widzisz realizacje tego licznika?

Pamiętaj musisz wziąć pod uwagę cały przekrój użytkowników i ich sposoby nauki by było to miarodajne, bądź co najwyżej lepsze od obecnego systemu.

Osobiście nie widzę lepszego rozwiązania od tego jakie jest obecnie, pomijam już interwały 3 minutowe ale przecież to nie jest fizyka kwantowa, by było super precyzyjnie;)
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
jerzy_pozoga - Potwierdzam i popieram Rafale twoją wypowiedź na PLUSA !
Ano, Ewelina79 jest kreatywna.
http://www.youtube.com/watch?v=TvwWF5kA8jA
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tak z ciekawości - czy coś się zmieniło po 5 latach?
pjakubowski2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uprzejmie informujemy, że czas nauki w dalszym ciągu liczony jest od momentu zalogowania w Serwisie do momentu wylogowania z niego. Pozdrawiamy.
dawidturek
soli - A po jakim czasie następuje automatyczne wylogowanie?. Chodzi mi o sytuacje kiedy zaloguje się w między czasie zrobię obiad i wracam do nauki. - 7 lat temu
Barbara.m - soli - jak zalogujesz się i następnie na godzinę odejdziesz robić obiad to Cię nie wyloguje w tym czasie ale nie zaliczy Ci tej godziny do czasu nauki (przynajmniej u mnie tak jest). - 7 lat temu
dawidturek - Automatyczne wylogowanie następuje zwykle po kilku godzinach. Również po restarcie komputera następuje wylogowanie z Serwisu. Pozdrawiamy. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam !
Ja rzeczywisty czas nauki zapisuję na kartce, wtedy wiem ile się naprawdę uczę.
F
felicjawiktor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam wszystkich
Uczę się tylko dla własnej satysfakcji i poszerzenia wiedzy. Informacje o czasie nauki są dla mnie, a nie dla statystyk i czegoś w rodzaju konkurencji " kto dłużej"
Może lepsze byłoby utworzenie stworzenie komunikatora glosowego dla uczących się, by mogli sprawdzić swoje postępy w rozmowie na żywo?
Henko
cukierko - to byłby świetny pomysł !!!!! Jestem za !! - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki