ZALOGUJ SIĘ

"Did you give me a new book?" w odpowiedziach jest "Yes, you did." Czyżby? PLEASE!

zmodyfikowany: 12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
W ćwiczeniu ja mam odpowiedzieć na pytanie w formie skróconej.
"Did you give me a new book?" odpowiedziałem "Yes, I did."
A w podpowiedziach dobrych odpowiedzi mam "Yes, you did."
Dopiero zaczynam naukę i jeżeli ja się pomyliłem, PROSZĘ wyjaśnić mi WYCZERPUJĄCO.
Dziękuję.
vivico
danane - Moim zdaniem gramatycznie jest poprawnie -> jeśli ktoś się mnie pyta: Czy dałeś mi nową książkę = Did you give me a new book? to odpowiadam Tak, (ja) dałem = Yes, I did.
Możesz dać linka do tego ćwiczenia? Ponieważ tak wyrwane z kontekstu czasem ciężko ocenić - i nie wiem dlaczego tam jako popr. odp jest Yes, YOU did.
- 12 lat temu
vivico - Niema żadnego kontekstu. To jest ćwiczenie w książce złożone z dwunastu pytań zupełnie ze sobą nie powiązanych, na które trzeba odpowiedzieć w sposób skrócony.
Wydaje mi się że to zwykły błąd, jednak chcę się upewnić co do moich podejrzeń, żeby nie utwierdzać się w błędzie. Jak pisałem wyżej, dopiero zaczynam naukę i wszystko jest jeszcze dla mnie niewiadome.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Odpowiedź "Yes, you did" jest prawidłowa. Ponieważ you - jest również w liczbie mnogiej (wy). Więc te zdanie można przetłumaczyć: Czy daliście mi nową książkę? odp. Tak daliście
haw19
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
vivico - "tak daliście" czy "tak daliśmy"? Czyli byłoby wtedy "Yes, we did" Tak mi się wydaje? - 12 lat temu
vivico - Wydaje mi się że "Yes, you did." byłoby prawidłowe gdyby pytanie miało formę "Did we give you a new book?" Gdyby było "czy daliście" (did you) chyba odpowiedź byłaby "Yes we did" ? - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
haw19 - Chyba, że potraktować to jako pytanie na zasadzie zastanowienia się na które odpowiada sam pytający:
Czy daliście mi nową książkę? Tak daliście.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
vivico - Wtedy ćwiczenie nie miałoby sensu. A żeby intencje autora pytania były jasne, musiała by być jakaś sugestia, ponieważ taka forma nie jest oczywista. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
haw19 - sam wspominałeś, że nie ma tam żadnego kontekstu. To dlaczego nie miałoby sensu. To jest książka czy jakieś ćwiczenie on-line? - 12 lat temu
vivico - Stara książka z ćwiczeniami. Zajrzałem do niej bo polecono mi jako dobrze opracowany materiał. Coraz bardziej upewniam się że to zwykły błąd, ale jak chyba większości nowicjuszom brakuje mi pewności. - 12 lat temu
haw19 - Skoro to jest książka, redagowana pewnie przez kilka, kilkanaście osób prof. dr w tej dziedzinie to bardziej bym upierał się nad swoją wersję :) Ale poczekajmy może się jakieś guru językowe wypowie, bo ja nim niestety też nie jestem :) - 12 lat temu
vivico - Dzięki za zaangażowanie. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.