ZALOGUJ SIĘ

Czy nie powinno się doprecyzować pojęć bus, coach, etc?

zmodyfikowany: 3 miesiące temuostatnia aktywność: 3 miesiące temu
https://www.etutor.pl/lessons/en/travel/6/2
Czy w powyższej lekcji nie powinno się doprecyzować pojęć bus, coach, bus stop, etc?
Według mnie
bus=autobus poruszający się na terenie miasta, autobus komunikacji miejskiej
coach=autobus pozamiejski, autobus komunikacji poruszający między miastami, autobus międzymiastowy
L
Leadership22

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

bus to pojęcie nieco szersze, obejmuje nie tylko komunikację miejską, ale i między międzymiastową. Wydaje mi się, że coach to też bus ;)
Bust stop -y są też dla autobusów międzymiastowych.

Generalnie różnica moim zdaniem polega na tym, że coach to taki autobus bardziej wycieczkowy, o wyższym standardzie i komforcie podróżujących. W diki to jest nawet nieźle określone: autokar - w Polsce, przynajmniej kiedyś, tak się właśnie mówiło na autobusy do podróżowania (bo te do komunikacji miejskiej, czy nawet PKS-owskie, to były "zwykłe" autobusy". Choć nie mogę wykluczyć, że nazewnictwo zależało też od regionu. Pewnie też autobusy w komunikacji międzymiastowej są "coach"'ami, ale nie zmienia to tego, że to również "bus"-y.

Niestety do lekcji Travel English nie mam dostępu, więc nie mogę podejrzeć co tam jest napisane. Jeżeli to, co zamieścił Leadership22 jest cytatem z lekcji, to jest to poprawy.
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W lekcji Travel English, hasło "bus" jest tłumaczone jako autobus, i sądzę, że może tak pozostać ponieważ dotyczy ono zarówno komunikacji miejskiej jak i pozamiejskiej. Do hasła "coach" dodałem tłumaczenie autobus międzymiastowy dla lepszego rozróżnienia od standardowego autobusu. Pozostawiam również tłumaczenie fraz "bus station" oraz "coach station" jako dworca autobusowego. Jeśli chodzi o hasło "bus stop" to po weryfikacji m.in. w słowniku Cambridge, może ono (tak samo jak "bus") dotyczyć przystanku dla autobusu miejskiego jak i pozamiejskiego, także również je pozostawiam, zwłaszcza że nie istnieje wyrażenie "coach stop".
TomekK7
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.