ZALOGUJ SIĘ

Czy w wideo wprowadzającym "Leon" wymawia 'the' przed 'economist' jako ðə?

zmodyfikowany: 12 lat temu
Czy w wideo wprowadzającym "Leon" wymawia 'the' przed 'economist' jako /ðə/? Czy nie jest to czasami błąd? :)
BlackAdder

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Witaj NeverSayNever- odsłuchałem fragment który ciebie niepokoi,

-słyszałem wyraźnie jak ON powiedział "według szacunku THE ECONOMIST..."
a zatem jest to znana nazwa popularnego wydania gazety lub miesięcznika i w tym przypadku uznaję to jako prawidłową wypowiedź.
Pozdrawiam- jkp
jerzy_pozoga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kwestia poruszana przez Ciebie jest dosyć ciekawa.
Wydaje mi się, że wtrącając obcojęzyczne słowo czy zwrot nie musimy aż tak bardzo trzymać się oryginalnej wymowy i to co najmniej z dwu powodów.

Po pierwsze nie każdy jest tego świadomy a priorytetem jest często klarowność informacji.
Po drugie bardzo często jest to niemożliwe, bo w jaki sposób mielibyśmy wymawiać słowa w językach których nie znamy?
Nawet po uprzednim sprawdzeniu ich wymowy nie zawsze będzie to możliwe czego doskonałym przykładem jest, że tak to ujmę, częsta ignorancja długich samogłosek i dwugłosek angielskich.

Proponuję również obejrzeć ten materiał:
http://www.youtube.com/watch?v=PYSlCzpnC00

PS. Oczywiście, gdyby tekst był cały po angielsku to wymowa przedimka określonego w nagraniu wideo powinna być inna.

Pozdrówka
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przed niektórymi rzeczownikami(niestety nie wiem którymi) nie powinno się wymawiać zwykłego "the" a właśnie te /ðə/.
C
cinek99

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

> Przed niektórymi rzeczownikami(niestety nie wiem którymi) nie powinno się wymawiać zwykłego "the" a właśnie te /ðə/.

Jest to forma słaba występująca przed spółgłoskami.
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Odsyłam do strony z instrukcjami jak wymawiać te dźwiękówki przykładowo /ðə/ http://isel.edu.pl/slowniki/alfabet-fonetyczny.php
D
donio050

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.