ZALOGUJ SIĘ

Do moderatora. Proszę o odpowiedź dlaczego?

3 miesiące temuostatnia aktywność: 3 miesiące temu
https://www.etutor.pl/forum/thread/1689356-Czy_to_przeczenie_jest_w_ponizszym_zdaniu_wlasciwe_Chodzi_mi_o_hadn%27t_.html?unread
Jeśli mam się czegoś nauczyć, PROSZĘ O ODPOWIEDŹ DLACZEGO zastosowany w poniższym zdaniu czas Past Perfect jest tutaj właściwy?
'She hadn't told anyone about these calls.'

Jeśli zdanie ma podkreślać, że jak do tej pory ona o tym nikomu nie powiedziała, to należało zastosować czas Present Perfect. Jeśli to czy ona to od tej chwili powie o tym komukolwiek jest bez znaczenia i nie wywołuje to żadnych skutków, to powinien być użyty czas Simple Past. Zatem jakie zastosowanie ma tutaj użyty czas Past Perfect tego nie wiem, więc czekam na informację.

PS. Gdyby tu były wykonane w tym zdaniu dwie czynności w przeszłości, jedna wcześniej a druga później użycie czasu Past Perfect dla podkreślenia tego byłoby uzasadnione.
L
Leadership22

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Byłoby pomocne dla przeglądających forum, gdyby tytuły wątków były bardziej konkretne niż "Do moderatora. Proszę o odpowiedź dlaczego?" lub podobne warianty.
Przytoczone zdanie jest pozbawionym kontekstu przykładem zastosowania słówka "these" podanym w lekcji prezentującej zaimki wskazujące. Użycie bardziej specyficznego czasu Past Perfect nie jest moim zdaniem najlepszym wyborem narzędzia do osiągnięcia celu prezentacyjnego lekcji, ale dla zdania pozbawionego otoczki sytuacyjnej rozważanie, czy powinien być zastosowany czas Present Perfect, Past Simple czy Past Perfect, wydaje mi się bezcelowe i niekonstruktywne.
j_pawlowski
darkobo - Ten wątek to chyba wyraz niezadowolenia z braku odpowiedzi załogi eTutor w poprzednim wątku. Co nie odbiera zasadności podwyższemu komentarzowi. Dodam, że powielanie wątków dotyczących tego samego zagadnienia również nie sprzyja przejrzystości Forum - 3 miesiące temu
Leadership22 - Ja jednak uważam, że użycie Czasu Past perfect w powyższym zdaniu jest błędne, to po pierwsze. Po drugie, to forum służy do tego aby uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytania i rozterki, w tym moje. Skoro ich nie otrzymałem albo nie otrzymałem ich w wystarczającym stopniu lub spodziewam się, że tak będzie, to zwracam się o to bezpośrednio do moderatora i mam do tego prawo. - 3 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki