ZALOGUJ SIĘ

After College, I went to United States

5 miesięcy temuostatnia aktywność: 5 miesięcy temu
Moim zdaniem to zdanie, z tytułu wątku, ( można mówić, że zdania nie ma) jest moim zdaniem niepoprawne gramatycznie. Zaczerpnąłem je z filmu Secret Billionaire. Tak mówi bohater, i tak jest to zapisane. Może to być błąd??
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Według mnie jest ono poprawne i znaczy, że: "Po studiach pojechałem do Stanów Zjednoczonych." Co twoim zdaniem jest niewłaściwe? Chyba, że chodzi o brakujące "the"
L
Leadership22
5 miesięcy temuzmieniany: 5 miesięcy temu
darkobo - Też sądzę, że jest to poprawne (w mowie). Wygląda na to, że mamy tu do czynienia ze skrótem, które dość często stosowane są w języku mówionym. W pełnej wersji to byłoby "After I finished College, I went to the United States". Dla mnie nieco bardziej naturalnie brzmi "Having finished College I went to the US", ale tu nie ma "After". - 5 miesięcy temu zmieniany: 5 miesięcy temu
londynwarszawianka - Zdanie jest poprawne.
1 After college, I went to the United States. lub
2 After college, I went to the US.
- 5 miesięcy temu zmieniany: 5 miesięcy temu
darkobo - Fakt, nie zwróciłem uwagi na brakujące "the" - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo wam dziękuję. Miałem bardzo podobne podejście jak wy w odpowiedziach.

Tak problemem gramatycznym jest opuszczenie THE przed United States.

Formalnie przed tak sformułowaną nazwą kraju the powinno być napisane, gdybym pisał na egzaminie to the bym dopisał.

Uznanie że nie ma the, może wynikać z faktu iż to jest speech, lub informal angielski.

To jest prosta sprawa, wytłumaczenia opuszczenia the, lub zero the. Mam trudności w uczeniu się takich uzusów językowych. Może nasi nauczyciele z e.tutor coś nam podpowiedzieć zechcieliby.

Wszystkim dziękuję.
abmmichal
Leadership22 - Temat z przedimkiem "THE" w języku angielskim jest mówiąc kolokwialnie "porąbany". Niby są jakieś reguły odnośnie tego tematu, ale wyjątków od tych reguł jest więcej jak samych reguł. Jak się tego uczyć? Chyba należy szukać swojej metody. - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

TomekK7
Pracownik eTutor
londynwarszawianka - Jest tez wpis na blogu o przedimkach (18/03/20):
“Articles, czyli angielskie przedimki”.
- 5 miesięcy temu zmieniany: 5 miesięcy temu
abmmichal - niby to takie proste. opuszczenie the na egzaminie traktowane jest jako duży błąd. - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.