ZALOGUJ SIĘ

Jak rozróżnić kredyt od pożyczki w języku angielskim?

zmodyfikowany: 5 miesięcy temuostatnia aktywność: 5 miesięcy temu
https://www.etutor.pl/lessons/en/b2/36/3/44215
Do tej pory dla mnie "loan to była pożyczka" a "credit to kredyt". Jednak w lekcji zamieszczonej w powyższym linku jest wyraźnie napisane, że w języku angielskim "loan znaczy zarówno pożyczka jak i kredyt". Z uwagi na to, że ukończyłem min. "Zarządzanie", więc tematyka i znaczenie słów biznesowo ekonomicznych jest mi bardzo dobrze znane, to znaczenie "loan jednocześnie jako kredytu i pożyczki" jest dla mnie problemem, gdyż to są dwie różne rzeczy.
Kredyt jest udzielany na konkretny cel, czyli we wniosku o kredyt z racji definicji, kredytobiorca wskazuje przedmiot (dom, mieszkanie, samochód, jakaś maszyna, etc.) na który zostanie zaciągnięte zobowiązanie w banku. I te środki z zaciągniętego zobowiązania można przeznaczyć tylko i wyłącznie na zakup rzeczy wskazanej we wniosku kredytowym.
Natomiast pożyczka ma to do siebie, że środki pieniężne (pieniądze) zaciągnięte w banku można wykorzystać na dowolny cel. Można za nie kupić dowolną rzecz, podarować te pieniądze osobie trzeciej, wpłacić na lokatę, przepić, itd., innymi słowy można zrobić z nimi wszystko co komuś tylko przyjdzie do głowy.
Zatem z powyższych definicji wyraźnie widać, że pożyczka i kredyt to dwie różne rzeczy. W związku z powyższym ma pytanie: Jak rozróżnić kredyt od pożyczki w języku angielskim?
Nie "leżą" mi też zawarte w lekcji polskie stwierdzenia: kredyt bezterminowy czy kredyt zamknięty. W Polsce powiemy raczej kredyt odnawialny czy kredyt nieodnawialny ale te sformułowania mają inne angielskie tłumaczenia.
L
Leadership22
darkobo - A tzw. "kredyt konsumpcyjny" udzielany na dowolny cel?
Dawno nie brałem, ale chyba tak się nazywał. Może teraz banki zmieniły nomenklaturę i zaczęły używać słowa "pożyczka".
Ja mam wrażenie, że słowo pożyczka jest używana przez instytucje parabankowe, używane tez jest w relacjach między osobami fizycznymi, natomiast bank to zawsze udzielał kredytów. Z zastrzeżeniem, że kredyt hipoteczny to "mortgage".
- 5 miesięcy temu
Leadership22 - Definicja kredytu i pożyczki jest taka jak napisałem. Już nie pamiętam czy te definicje były (i nadal są) określone w prawie bankowym, czy przerabiałem je tylko na zajęciach z prawa gospodarczego. - 5 miesięcy temu zmieniany: 5 miesięcy temu
Leadership22 - To tak jak z tą zaliczką, możesz zapisać, że zaliczka po wycofaniu z umowy przepada i nieświadomy klient nie będzie domagał się jej zwrotu, jednak kiedy pójdzie z tym do sądu, to każdy sąd z racji definicji nakaże jej zwrot. W bankach nie pracują tylko ludzie po ekonomii, zarządzaniu, prawie gospodarczym czy bankowym, stąd takie nazewnictwo czasami występuje. Może to wynikać również z działań marketingowych, bo np. słowo pożyczka źle się kojarzy potencjalnym klientom. Nie zmienia to faktu, że pożyczka jest pożyczką a kredyt kredytem. Pieniędzy z kredytu nie wybierzesz z banku i nawet na pewno zostaną one przelane bezpośrednio do sprzedawcy u którego nabywasz dany przedmiot. - 5 miesięcy temu zmieniany: 5 miesięcy temu
Leadership22 - Pozy tym, nawet kredyty konsumpcyjne (na dowolny cel) są najprawdopodobniej przydzielane na zakup jakiejś konkretnej rzeczy, wyrobu (np. smartfonu, mebli, hulajnogi, etc.), czyli nie możesz wybrać tych pieniędzy z banku i pójść sobie z nimi. Natomiast pożyczkę bank ci wypłaca w gotówce, wychodzisz z banku i robisz z tym co chcesz. - 5 miesięcy temu zmieniany: 5 miesięcy temu
darkobo - No proszę, człowiek uczy się całe życie 😃 - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.