ZALOGUJ SIĘ

study a learn czy jest jakaś różnica w stosowaniu tych czasowników?

12 lat temu
podcczas powtórek często je mylę ze sobą. jak rozpoznać czy stosować jeden czy drugi, a może nie ma to znaczenia
nerek0jeden

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Oby znaczą to samo, ale nie zawsze można ich używać zamiennie. Study to proces, a learn to wynik tego procesu. Taką notatkę mam w zeszycie z liceum. Spotkałam się też z rozróżnieniem, że study to nabywanie wiedzy teoretycznej, a learn- również praktycznej.
Tak, czy siak po jednym zdaniu tego nie wywnioskujesz, a tak to wygląda w powtórkach.

Może ktoś, coś doda. Poczekaj;)
Pozdrawiam;)

http://dictionary.cambridge.org/dictionary/learner-english/learn?q=learn

http://dictionary.cambridge.org/dictionary/learner-english/study_1?q=study
absolwentka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
PlacGrunwaldzki - "Study" jest zawsze niedokonane, a "learn" może być i dokonane, i niedokonane. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki, trochę mi to rozjaśniło sprawę ale nie do końca co znaczy "wynik procesu" ?? Study jest niedokonane oki czyli jestem w trakcie nauki ale skoro learn miałby być wynikiem to znaczyłoby że już się nauczyłem. Tak to rozumiem. no ale tu kwestia tej wiedzy praktycznej się pojawia. Kurde ;/
Mimo wszystko dziękuję bardzo może jeszcze ktoś coś dopisze.
pozdrawiam
nerek0jeden
absolwentka - proces=nauka
wynik procesu=nauczyć się

Tak ja to pojmuje. Komentarz PlacuGrunwaldzkiego dał mi do myślenia.
- 12 lat temu
nerek0jeden - nom tak samo to pojmujemy ;p.
Ale dopisałaś, że to również zdobywanie wiedzy praktycznej a study tylko teoretycznej więc wynika z tego że Learn też jest "procesem" przynajmniej w przypadku praktyk. ;p
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie widziałem tych ćwiczeń, ale może na razie zapamiętaj sobie całe zdania. Mógłbym Ci tu wyłożyć jakieś regułki, ale co Ci to da? Wykujesz te regułki?

Ewentualnie podaj jakieś konkretne przykłady, których nie łapiesz.
P
PlacGrunwaldzki
nerek0jeden - nie no własnie tu uczę się całych zdań i czasem w powtórkach zaczynam "myśleć po polsku" i wstawiam nie to słówko. wiem że znaczą to samo więc jakoś nie widzę różnicy w ich użyciu stąd moje pytanie czy jakieś są i ewentualnie jakie. Konkretnych zdań nie przytoczę teraz ;/ - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Otus
nerek0jeden - dziękuję, na pewno się przyda

- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.