ZALOGUJ SIĘ

Usuwanie z powtórki - zbędny przycisk

zmodyfikowany: rok temuostatnia aktywność: rok temu
Z tego co widzę dodano przycisk usuwania elementu z powtórek - wygląda to źle.
Chodzi mi o czerwoną ikonkę na końcu słowa która jest znana z Diki ale tu jest kompletnie zbędna wg mnie skoro mamy opcję usuwania pod menu podręcznym.
Czy tylko ja uważam że jest to zmiana na gorsze? A może to po prostu błąd ? Pasuje jak pięść do nosa
P.S. jednak to nie błąd bo akcja z menu zniknęła - bardzo zła decyzja. Treść nie powinna być zaśmiecana takimi znaczkami. Jak często usuwacie słowo z powtórek - ja przez 3 lata pewnie mniej niż 10 razy. A mimo to codziennie teraz mam widzieć tą ikonkę? Ciekawe po co
wp73
Leadership22 - Mi się to podoba, bardzo przydatne narzędzie i szybko dostępne. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

Tak, wygląda to słabo.
Ten "x" w lewym górnym rogu cofający do poprzedniej karty też jest niepotrzebny, bo chyba każdy potrafi to zrobić w przeglądarce na telefonie czy komputerze w bardziej intuicyjny sposób.
munk2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Popieram, strasznie to rozprasza, szczególnie przez kolor. Gdyby chociaż był szary, to by mnie zwracał uwagę. A teraz zanim coś wpiszę od razu widząc czerwony kolor podświadomie wydaje mi się, że jest źle.
K
kiciula007

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Niestety z punktu widzenia UX nie wygląda to najlepiej. Raz przycisk jest za słowem po prawej stronie, innym razem pod słowem. Zdecydowanie lepiej wyglądałoby umieszczenie ikonki np. na dole po prawej stronie okienka ze słówkiem.
lukasz.przyjemski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak, podobnie jak było z głośniczkami po drugiej stronie. Takie coś niedobrze wpływa na starych użytkowników przyzwyczajonych do określonego layoutu. Pewnym rozwiązaniem jest danie ustawienia w opcjach, czy chcesz, aby był znaczek szybkiego usuwania z powtórek. Być może są osoby, które często to robią, ale przypuszczam, że wielu robi to bardzo sporadycznie lub nawet wcale.
T
tsienkiewicz3
Marcin48 - To by dodatkowo skomplikowało obsługę, wprowadziłoby zamiesznie. Najlepsze są proste rozwiązania, intuicyjne. Kropak i krzyżyk są właśnie takie intuicyjne. Taka jest moja opinia. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pójdę pod prąd większości dotychczasowych opinii w tym wątku na temat nowego wyglądu i funkcjonalności. Moim zdanie jest to bardzo dobrze zrobione - zarówno krzyżyk, jak i czerwona kropka do usuwania z powtórek.
Marcin48
londynwarszawianka - Do kazdych zmian trzeba sie przyzwyczaic.
Nowy layout to nowa jakosc :)
Mam inna uwage odnosnie gry Pamiec/Memory, karty zbyt szybko sie odwracaja, trzeba dwa razy klikac aby zobaczyc je razem.
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nasze zmiany wprowadziliśmy na podstawie napływających wiadomości w tym zakresie.
Opcję usuwania powtórek wyciągnęliśmy z menu powtórek (symbol kropek), aby była dostępna ona pod ręką, bez konieczności podejmowania dodatkowych poszukiwań i klikania.
Natomiast symbol krzyżyka daje możliwość szybkiego opuszczenia powtórek i powrotu do ostatnio aktywnego widoku — est to usprawnienie z myślą o użytkownikach na urządzeniach mobilnych, o które również często prosiliście w zgłoszeniach.

Jak zawsze dziękujemy Wam za czujność i komentarze - zbieramy Wasze sugestie.
Prosimy Was o odrobinę cierpliwości i danie sobie i nam czasu na opatrzenie się z wprowadzonymi drobnymi zmianami, bo wiemy, jak mocna jest siła przyzwyczajenia. Jeśli po czasie "usuwanie z powtórek" nie będzie spełniać oczekiwań, warto będzie wrócić do dyskusji :)
adrianna.wu
Pracownik eTutor
J.Ewa - Rozumiem potrzebę rozwoju strony, w końcu zwiększacie swoją ofertę i chcecie trafić do jak największej ilości nowych użytkowników. Zmiany layoutu najczęściej nie odpowiadają "starym" użytkownikom, bo są już opatrzeni z widokiem i funkcjonalnościami. Wszystko to ma sens, ale motywowanie zmian "dużą ilością wiadomości" jest śmieszne, bo przecież osoby, którym coś odpowiada nie zasypują Was mailami "ale świetnie, korzystam codziennie. zostawcie". - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja akurat potrzeby takich zmian nie odczuwałem, ale i mi zanadto nie przeszkadzają. Choć lepiej byłoby gdyby przycisk usuwania dało umieścić się w stałym miejscu - na przykład w prawym górnym rogu okienka z powtórkowym hasłem.
Zauważyłem zdecydowanie lepsze rozmieszczenie okienek na ekranie smartfona - wreszcie nie trzeba przewijać ekranu żeby się dostać do przycisków odpowiedzi. Na plus! 👍
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem takie rzeczy powinny być opcjonalne. Opcje i tam można by to włączać / wyłączać jeśli ktoś chce. Pewnie jak poszukać to może jakiś plugin do chrome mógłby mi usuwać ten przycisk. Ale jak mówię - ja korzystam bardzo rzadko z tej opcji bo sam dodaje słówka przez diki. I bardzo rzadko musiałem coś usuwac. Trochę na siłę zostalem uszczęśliwiony zbędnym dodatkiem ;)
wp73

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki