ZALOGUJ SIĘ

Problemy z nauką hiszpańskiego, prośba o pomoc

rok temuostatnia aktywność: 11 miesięcy temu
Uczę się hiszpańskiego od ponad roku, mam nabite w aplikacji 32, tysiąca wykonanych powtórek, zrobione większość osiągnięć, oraz trzy całe poziomy hiszpańskiego a wciąż nie jestem w stanie zrozumieć prawie nic jeśli ktoś mówi do mnie po hiszpańsku. Więcej! Ostatnio mój chłopak zapytał mnie w czasie rozmowy "Que haces?" A ja przez dobrą minutę nie mogłem zrozumieć o co mu chodzi. Nie wiem, może jestem wyjątkowym antytalentem jeśli chodzi o naukę języków. Nie wiem, powoli tracę zapał do nauki, bo to donikąd chyba nie prowadzi. Ktoś może coś doradzić? Za wszelką pomoc z góry dziękuję
BaDaDi

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Cześć! :)

Nauka języka obcego to prawdziwe wyzwanie! Ale nie poddawaj się!

Aby nauczyć się języka, trzeba się nim otaczać na co dzień z każdej strony.

Dobrym pomysłem może okazać się oglądnie hiszpańskich filmów czy seriali na początku z polskimi napisami, później bez. W ten sposób osłuchasz się z hiszpańskim i z czasem zaczniesz go rozumieć.


Inny porada to myślenie w obcym języku. Kiedy wykonujesz jakieś czynności, staraj się nazywać to, co robisz po hiszpańsku - możesz nawet robić to na głos! W ten sposób pokonasz pierwszą barierą związaną z mówieniem w języku obcym. Może uda się nawet złapać kontakt z rodowitym Hiszpanem, aby zacząć mówić i oswajać się z tym językiem?


Kiedy patrzysz na jakieś przedmioty, zastanów się, czy potrafisz nazwać je po hiszpańsku? Jeśli nie znasz jakiegoś słowa, skorzystaj ze słownika Diki.pl i naklej na przedmiot kolorową naklejkę z jego hiszpańską nazwą.

Codziennie słuchaj hiszpańskiego radia, wybierz takie, w którym w większości usłyszysz audycje, nie piosenki. W ten sposób oswoisz się z językiem mówionym, którego używa się na co dzień. Dobrym wyborem może być radio RTVE: https://www.rtve.es/radio/radio-nacional/directo/

W całym wyzwaniu pomoże Ci oczywiście platforma eTutor. Pamiętaj, że w nauce języka chodzi o regularność, nie ilość. Możesz słuchać radia np. 5 minut dziennie i korzystać z platformy 15 minut dziennie, ale codziennie!

¡Suerte!
eliza.k
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Rozwijać trzeba wszystkie umiejętności językowe: Pisanie, czytanie, mówienie i słuchanie. Jeżeli będziesz rozwijać tylko swoją bazę słówek bez samodzielnego rozwijania wspomnianych umiejętności, to po prostu ich nie zdobędziesz. Także raz w tygodniu warto przeczytać jakiś tekst po hiszpańsku, posłuchać jakiegoś podcastu, odbyć konwersacje i napisać jakiś krótki tekst. Jeżeli uda Ci się utrzymać taki rytm daję gwarancję, że będziesz wymiatać z hiszpańskiego :)
Zapiety

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No te rindas!
Wymowa hiszpańska niewiele się różni od polskiej, ale może sprawiać problemy ze względu na szybkie mówienie nativów. Spróbuj powtarzać na głos każde poznane słowo i czytać proste księżeczki/artykuły na głos by oswoić się z wymową.
Suerte!
Magmiks

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

E-tutor jest bardzo dobrą platformą do nauki. Ale nie oszukujmy się - jeżeli będziemy to traktować jako jedyne miejsce nauki to nie nauczymy się języka. Mi e-tutor pomógł nauczyć się angielskiego ale tylko w połączeniu z używaniem go jako języka w praktyce. Aby nauczyć się słuchać języka pomogło oglądanie filmów. Polecam obejrzeć sobie wszystkie sezony Narcos - np. z napisami Hiszpańskimi.
muzic194

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

czy będąc na początku drogi (gdzies między A1 a A2) warto ogladac filmy z napisami polskimi czy hiszpańskimi?
Z
zaskal
paulina.ser - Oglądanie filmów i seriali po hiszpańsku to super połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jednak z własnego doświadczenia na początku przygody językowej polecam wybór napisów polskich. :)

Myślę, że napisy hiszpańskie na poziomie A1/A2 mogą okazać się dość przytłaczające ze względu na ogrom nieznanych słówek. W ten sposób łatwo zmęczyć głowę.

W przypadku napisów polskich i dźwięku hiszpańskiego osłuchujemy się z nowym językiem i zaczynamy kojarzyć często powtarzane wyrażenia, które poznamy lepiej na dalszym etapie nauki, a przy tym rozumiemy, co dzieje się na ekranie.

Sprawdź, co lepiej sprawdzi się u Ciebie. :)

Życzę miłego seansu!
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Gdzie oglądacie filmy z polskimi napisami? Ja nic nie mogę darmowego znaleźć...
Ismeria
samozakochanie - Na Netflixie jest sporo hiszpańskich seriali, które będą miały polskie napisy. Hiszpańska księżniczka już zniknęła, ale jest: Szkoła dla elity; In love all over again; The mess you leave behind; In family I trust; itd. Jest jeszcze wiele innych wystarczy wpisać ,,spanish" w wyszukiwarkę Netflixa i będzie tego od groma. A jak jest film dostępny w Polsce, to ma napisy polskie przygotowane. - 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki