ZALOGUJ SIĘ

Rejestr w języku angielskim: formalny, neutralny, nieformalny, bliski zażyły

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Rejestr w języku angielskim: formalny, neutralny, nieformalny, bliski zażyły
https://youtu.be/SQ_crUux44o
LetThemTalkTV
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Piotr, jestem zaskoczony zarówno tematem jak również podziałem registrów języka. Jak wykorzystać registry językowe zaproponowane przez Gideona.
Nie wiem jak zjeść ten temat. To się nie zgadza z podziałem leksykografów w słownikach! Widzisz to? Muszę dokładnie przesłuchać lekcję. Do usłyszenia!
abmmichal
rok temuzmieniany: rok temu
piotr.grela - Czasami tutaj wymieniamy poglądy na tematy związane z gramatyką czy słownictwem ale użycie odpowiedniego rejestru jest ważne.

Mój znajomy zraził do siebie jednego medyka ze swojej przychodni bo przywitał go zbyt spaufale: "Hello Boss"...

Mógł się go jeszcze zapytać:
"Do you fancy a little chin-wag?" (Masz ochotę na małą pogawędkę.)
"How is your old Dutch?" (Jak się miewa Twoja stara?)
:-)
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Piotrze, z nauki o języku, z reguł ligwistyki stosowanej, potrafię uczyć się słownika oraz wyróżnić rejestry: 1. języka ogólnego 2. Języka potocznego oraz rejestrów języka pisanego i mówionego 3, 4,; 5. języka slangów i wulgaryzmów, oraz 6. rejestrów języka naukowego i specjalistycznego dobrze dodam jeszcze rejestry języków różnych żargonów.

Jak też tę formalną terminologię w nauce? - razem całość brzmi podobnie jak pytanie poety Wiliama. Be or not to be! Pytanie jest ważne! Zapewne jednak nie najlepiej postawione w odniesieniu do naszych celów "English studies", nieprawdaż?
abmmichal
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki