ZALOGUJ SIĘ

Czy jest różnica w wymowie pomiędzy: "How's a dog?" vs. "How's the dog?"

zmodyfikowany: rok temuostatnia aktywność: rok temu
Czy jest różnica w wymowie pomiędzy: "How's a dog?" vs. "How's the dog?"
"How's the wife?", "How's a wife"
How's the job?", "How's a job"

W szybkiej mowie codziennej przedimek określony "the" jest nieakcentowany, wymawiany w słabej formie - jak Schwa - /ə/ czyli tak samo jak przedimek nieokreślony "a".
Kiedyś zapytałem się mojego zięcia Brytyjczyka, jak to jest z tymi przedimkami: "the", "a" a on mi odpowiedział, że to tylko takie wypełniacze w zdaniach.

Popatrzcie i posłuchajcie:
Connected speech - British Accent Tutorial - Ultimate Pronunciation Lesson 8
https://www.youtube.com/watch?v=DBfuYYcIAws około 8:26
Learn English with Papa Teach Me

Gdzieś wyczytałem kiedyś, że język formalny odpowiada za 10% użycia podczas naszego mówienia, to czy jest sens uczyć się tej całej gramatyki... :-)

Wydaje mi się, że w szkołach naucza się gramatyki, tak jak naucza się logikę, tylko,
że często w języku angielskim nie ma logiki, nie ma jednolitej wymowy, gramatyki czy użycia słów leksyki.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

to "How's a something" nie ma sensu troche... Jak pytasz o cos konkretnego, to walisz "the"
L
labonarek
piotr.grela - Jeżeli chodzi o podejście gramatyczne, w języku pisanym to masz rację ale w mowie szybkiej "the" nie musi być akcentowane i brzmi jak "a" i bądź tu mądry.

Brytyjczycy to dziwni ludzie, jedzą kanapkę z frytkami tzw. "chip butty" albo smażą w głebokim tłuszczu batonika czekoladowego :-)

Ostatnio widziałem takie danie, składajace się z pokrojonych w ćwiartki ziemniaków - patato wedges, puree i frytek...
- rok temu zmieniany: rok temu
londynwarszawianka - Ulubiona kanapka Brytyjczykow wg rankingu to kanapka z bekonem.
Kanapka szybkosciowa, gdy ktos jest glodny to bulka z ziemniaczanymi chipsami.
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.