ZALOGUJ SIĘ

kanapa to sofa, a mi wyświetlają się 5 pół więc mam podać w liczbie mnogiej czy użyć innego sformuowania np.couch settee lounge innego określenia np.

12 lat temu
G
gadzia15

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Podałaś link jednak użytkownicy którzy nie mają kursu "Diki angielski" nie zobaczą tego ćwiczenia. Ja nie bardzo rozumiem Twoje pytanie....
W ćwiczeniu wyskakuje Ci aby uzupełnić liczbę mnogą od słowa sofa? Jeśli tak to liczba mnoga od rzeczownika sofa = sofas. 'Sofa" jest rzeczownikiem policzalnym a to znaczy że możesz dodać do niego końcówkę "s" aby utworzyć liczbę mnogą:

sofa = 1 sofa
sofas = 2,3,4,itd sofy....

Pozdrawiam.
E
efogt

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja bym obstawiał słówko "coach".
S
Suchy152
efogt - A możesz jakoś uzasadnić? Bo ja nie bardzo rozumiem zadanego pytania.
A wiesz że coach = trener,autokar? To się chyba nijak ma do tej nieszczęsnej kanapy:)
Kanapa to couch:)
Pozdrawiam.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Suchy152 - Słusznie. Nieszczęsna literówka... -_- - 12 lat temu
efogt - Zdarza się, mnie też dość często:)Nauka pisania idzie mi dość ciężko i wstyd się przyznać nie przykładam się zbyt mocno:)
Pozdrawiam i owocnej nauki pisania życzę:)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chyba się domyślam, o co chodziło w pytaniu. (Nawiasem mówiąc w odgadywaniu, o co chodzi w pytaniach, jestem coraz lepsza - nabieram wprawy)

Chodzi chyba o to, co ma wpisać jako wyraz "kanapa" na 5 liter (czyli 5 pól - autor za długo przytrzymał klawisz ALT i wyszło PÓŁ). Autor, jak mniemam, zastanawia się, czy wpisać l.mn. od "sofa" - "sofas", czy użyć synonimu.

A zatem według mnie wchodzi w grę albo propozycja efogt - sofas, o ile można w tym ćwiczeniu użyć liczby mnogiej, albo "couch" w liczbie pojedynczej. Inne sugerowane przez autora rzeczowniki miałyby zarówno w liczbie pojedynczej, jak i mnogiej, za dużo liter.
askawska
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
efogt - Dzięki Ania. Za Chiny nie mogłam zaskoczyć o co chodzi:) Pewnie jest tak jak mówisz. Pytanie musiało by być bardziej doprecyzowane. Trudno wywnioskować....
Pozdrawiam.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Proszę zwrócić uwagę na to, że przy haśle "kanapa" pojawia się w nawiasie podpowiedź: (synonim: sofa). Proszę też pamiętać, że krzyżówka ta sprawdza znajomość słów z kilku wcześniejszych obrazkowych list słówek z tej samej lekcji - na pierwszej z nich pojawia się "kanapa" - "couch", pojawia się także informacja, że synonimem jest "sofa".
e.lukasiewicz
askawska - I wszystko jasne. :) - 12 lat temu
efogt - Super:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.