ZALOGUJ SIĘ

British accent quick tricks / How to speak British

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
British accent quick tricks
https://youtu.be/iAM7-hXRSKY
Jade Joddle - Speak well
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Piotr, chciałabym polecić filmiki na temat angielskiego brytyjskiego, jego odmian, akcentów, itd.
Polecam Ci szczególnie, bo wiem, że głównie Ty poruszasz ten temat na forum.
Ale zachęcam wszystkich, bo temat jest bardzo ciekawie wytłumaczony.

Filmiki prowadzi polska nauczycielka angielskiego, mówi ładną polszczyzną, treściwie i nie rozkleja się.

Wkleję kilka linków, które są naprawdę ciekawe.
Ale warto obejrzeć też inne, ostatnio dodane.

''W szkole 5 z angielskiego, a w Wielkiej Brytanii szok!''
https://www.youtube.com/watch?v=ZRE-U0fYgVw

''Brytyjczycy olewają gramatykę angielską?! [PRZYKŁADY]''
https://www.youtube.com/watch?v=hBQ8WjD35vI

''Czy da się nauczyć angielskiego z seriali? [Jak się uczyć #5]''
https://www.youtube.com/watch?v=qB4Z8Q36hn4
?
Gość
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - naukaonline dzięki za linki! Takie filmiki lubię.
Za to lubię YouTube'a że mogę oglądać to co mnie interesuje.
Ostatnio zainteresowały mnie filmiki o technice dentystycznej :-)
Brakuje kanałów o brytyjskiej wymowie po polsku.
Zasubskrybowałem Dagmarę. Właśnie teraz się dowiedziałem, dlaczego niektórzy mówią he, she don't zamiast doesn't :-) Kobita zna się na rzeczy :-)
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
lena_p - Is there something about "swalllowing" syllabel? I've got a big problem with it, especially on the "Speaking trainer" - 2 lata temu
Gość - lena_p
Z tego co słuchałam, to jeszcze nie.

Ta nauczycielka wróciła do nagrywania po długiej przerwie.
Widzę, że ma nowe pomysły na prowadzenie kanału i te nowo dodane filmiki mają ciekawą tematykę.
Myślę, że ten temat, który Cię interesuje, może się pojawi.
Dla uczących się jest on ważny.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
Gość - Piotr,
ja właśnie o Tobie pomyślałam, jak ona to mówiła.

Stwierdziłam, że wkleję te linki i Piotrek będzie mial odpowiedzi na swoje pytania :)
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
lena_p - Or about -ous, -able, - ious... and other diffrent spellings
I'm sorry that I ask so much but I have to know, is there something like that, I'm a bit busy... I hope you rather know...
- 2 lata temu
Gość - lena_p

Jest tylko jeden filmik z wymową, archiwalny z 2013 roku.
Reszta została widocznie usunięta, bo pamiętam, że było na jej kanale zdecydowanie więcej.

Ten filmik jest ciekawy, ale bardzo ogólny,
Warto przeczytać opis czego dotyczy film, bo może Cię to nie interesuje.

Wymowa angielska - częste błędy [MEGA HIT!]
https://www.youtube.com/watch?v=J9Pc1C8sQ38
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A co Cię w niej (technice dentystycznej) interesuje?
?
Gość
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Making dentures, plates :-) - 2 lata temu
Gość - A co, jest zapotrzebowanie ;)) ?
Żart, żart ... ;))
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Z wiekiem człowiek wszystko traci :-) - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
Gość - To oczywiste.

Dobrze wykonana proteza to sztuka.
- 2 lata temu
piotr.grela - Oj tak. Wszystkiego można się nauczyć, tylko trzeba mieć wiedzę, materiały, narzędzia i praktykę... Można zlecić wykonanie komuś jakieś usługi tylko, że w UK wszystko kosztuje sporo a jakość jest co najwyżej średnia. - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
Gość - Zgadzam się.

Do tego dodałabym jeszcze :
a) uczciwość lekarza i technika, aby rzetelnie wykorzystali swoje możliwości, a nie byle jak, oraz
b) wyczucie estetyczne, taki smak, za pomocą którego potrafi ocenić co jest ładne a co brzydkie, nieestetyczne.
Ale to już jest chyba cecha wrodzona.
Choć może i można ją nabyć w praktyce? No nie wiem...
Bo jak to widzi oczami wyobraźni tak też zrobi.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Mam kolegę co był technikiem dentystycznym i wiele opowiadał o swojej pracy i trochę się nasłuchałem. Zrobiłem sobie sam denture ale i tak drugą sobie zrobię u mojego dentysty, nie mam takiej wprawy i praktyki i materiałów ale z rezultatu jestem zadowolony. Narazie muszę poczekać z implantem... - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
londynwarszawianka - You need to visit a dentist who can make dentures. Not easy here and expensive, Britons often go abroad for any dental treatment, they found out that it's a cheaper way to save some money and have a holiday. Specjalistyczne slownictwo do nauki, mozna wpisac do Google; angielski dentysta slownictwo i na pewno bedzie sie czego uczyc:) - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
Gość - Piotrek, ale rozumiem, że zrobiłeś tę protezę wraz z kolegą technikiem, pod jego okiem, korzystając z jego sprzętów i laboratorium.
Sam, bez specjalistycznej wiedzy i laboratorium, nie mógłbyś tego zrobić.
Tego chałupniczo i w pojedynkę nie da się stworzyć.
Nawet Polak tego nie potrafi ;)
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Nauka online chcieć to móc - jak mawiał towarzysz Gomułka :-) A wszystko zaczęło się od tego, że 2 lata temu jak się ten korona-paranoizm rozpoczął, nie mogłem dostać się do dentysty i kupiłem sobie zestaw narzędzi dentystycznych. Amerykanie, ze względu na horrendalnie wysokie ceny usług dentystycznych korzystają używają dentystycznego DIY.
Tak się zastanawiam czy denture protezę nie można by było sobie wydrukować...
Implantu bałbym sobie sam samemu wstawic... bo nie mam odpowiedniego znieczulenia a przewiercanie przez kość jest bolesne... z resztą bałbym się dostac zakażenia.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Chociaż z drugiej strony będąc ostatnio w jednym z londyńskich szpitali, zaobserwowałem jak salowa zręcznie jedną chusteczką antybakteryjną najpierw przetarła łóżko chorego, potem fotel a na końcu stolik... W brytyjskiej służbie zdrowia zadziwia mnie poziom ignorancji abym w Uniwersyteckim szpitalu musiał tłumaczyć że znajoma ma toczeń rumieniowaty i co to jest albo, że moja żona nie jest cukrzykiem i nie potrzebuje insuliny ale pacjentka obok... - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
Gość - Dentystyczny DIY widziałam, ale to tylko opatrunek tymczasowy, gdy wypadnie wypełnienie.

A jakie kupiłeś narzędzia dentystyczne?
To zestaw czy pojedyńczo je kompletowałeś?
- 2 lata temu
lena_p - Hmm.... I dunno what are you really talking about, but also I don't know anything about it ;) - 2 lata temu
piotr.grela - Kupilem cały zestaw. W sumie to tych narzędzi używam tylko do majsterkowania niż praktykowania medycyny. Gwoździe się nimi szybko wyciąga... - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Widzę, że jeden ciekawy temat gdzieś mi uciekł. Przyglądam się. Pozdrawiam wszystkich.
abmmichal
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki