ZALOGUJ SIĘ

I've had this mug for many years.

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Jak mam rozumieć ten zapis "I've had..."? Oznacza to że coś miałem w przeszłości i mam teraz jednocześnie? :)
V
vip27a

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Dokladnie. Masz ten kubek od wielu lat i nadal go masz :)
renata85

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To czas Present Perfect, służący w języku angielskim pokazaniu różnego rodzaju powiązań teraźniejszości z przeszłością.
W Twoim zdaniu służy do pokazania, od jak dawna trwa dana sytuacja (posiadanie kubka).
Więc jest właśnie tak jak mówisz, zaczęło się w przeszłości i trwa aż do teraz.
Forma jest taka: have/has + Past Participle (czasownik regularny z -ed lub tzw. III forma czasownika nieregularnego).

W Twoim zdaniu wystąpił ciekawy zbieg okoliczności, bo raz użyto "have" jako czasownika posiłkowego, slużącego do budowy czasu, a drugi raz jako normalnego czasownika w tym zdaniu w znaczeniu "posiadać" w III formie, identycznej z II (Past Simple) - stąd może Twoje złudzenie, że coś mam i miałem jednocześnie. :)
askawska
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
TopMan - A co z PPC?
Czynnosc zaczela sie w przeszlosci, trwala wtedy do teraz, byc moze trwa nadal.
I've been holding this mug for many years.
- 12 lat temu
askawska - Jeśli już, to może "keeping", bo "holding" to mi się zaraz kojarzy z trzymaniem w ręku. Tego kubka. Przez wiele lat. :)
W przykładzie vip27a mowa jest o posiadaniu kubka, więc "have" w tym znaczeniu nie użyjemy w czasach Continuous.
- 12 lat temu
askawska - Poza tym zauważ, że przykład pochodzi z lekcji, z której jeszcze dość daleko do czasów Perfect i można przypuszczać, że ten czas trafił się tam przypadkiem, sporadycznie.
Ale zgadzam się, że moja odpowiedź nie jest pełna, bo dla czynności, które się zaczęły i trwają do teraz używamy też czasu PPContinuous.
- 12 lat temu
quantum137 - > I've been holding this mug for many years.
Normalnie umarłem!
Przypomniało mi się jednocześnie to:
http://www.wykop.pl/link/765903/38-lat-z-podniesiona-reka/
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki