ZALOGUJ SIĘ

czy można pominać cwiczenie pronunciation - gdy jestem biginner at intermidiate level?

zmodyfikowany: 2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Moim zdaniem nie można. Jednak nie jest powodem moja chęć speak like a native speaker.

Na począdku gorzej lub lepiej uczymy się obcych dźwięków a potem mówimy po swojemy - potrzebne są korekty. Jak je wprowadzać.

Przykład tylko podam: po polsku mamy dźwięk "a" - Adam ( a), po angielsku jest co najmniej 3 x ( a) - cup, apple, dark. To prosty przykładzik, a takich potrójnych i poczwórnych zestawów trudnych w wymowie jest więcej.

Pierwsze to usłyszeć te dźwięki, drugie nie wracać do polskiej wymowy. Jak sobie z tym radzicie.
abmmichal
piotr.grela - Michał nie ucz się wymowy ze słowników, programów. Wymowa angielska jest tak różnorodna i skomplikowana, że to jest bez sensu.
Wybierz sobie jeden akcent i ucz się go z filmów, seriali, podcastów.
W słownikach zazwyczaj podana jest jedna wymowa.
Np. Takie słówka jak cat, bag, hand
nie są w południowo wschodniej części Wielkiej Brytanii wymawiane jak:
cæt, bæg, hænd
a jak:
ca(t), bag, han(d)

Tu mam wielki żal do Etutora, że nie stara się uzmysłowić swoim studentom jaka wymowa angielska jest różnorodna i przez to ciekawa :-)
- 2 lata temu
piotr.grela - Co do poziomu angielskiego moim zdaniem jesteś na advanced level tylko musisz zmienić podejście do nauki wymowy. Oglądaj np. Lucy i ćwicz shadowing. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Piotrze, serdecznie dziękuję. Na pewno staram się coraz lepiej rozumieć zapis IPA. Lucy, słucham i ćwiczę. Rozumieć Ipa, to nie to co być jego niewolnikiem

Kiedyś uczyłem nieco angielskiego, jak ludzie się obrażali na jakąkolwiek uwagę.

Jedno co chciałem podkreślić, że jeśli nie zwracamy uwagi na sposób wymowy , to wracamy do polskiej wymowy. A to jest bardzo szkodliwe.

Muszę rozumieć język w jego różnorodności, ale przyjąć swój wzór mówienia - na Boga nie jak native bo to, albo dla mnie nieosiągalne, albo zbyt dużo pary w powietrze. Wolę jednak brytyjski język, a na YT tak za dużo go nie ma.

Ostatnio, ćwiczę angielski na filmach " Gosnell, the biggest America's serial killer ( Crowd fundraising movie), oraz "Going for gold" chyba 3 wersja z Panią Romano ( oba filmy for free na YT). Gosnell, to ciężki do oglądania film, bo pokazuje zło dzieciobójstwa, ale posiada wiele dobrych dialogów sądowych. Drugi film ma dobre dialogi sportowe, z życia, oraz piosenki do nauczenia się do poprawy wymowy;;
ćwiczę shadowing, copying.

Coś z tym Twoim żalem do etutora się zgadzam
abmmichal
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.