ZALOGUJ SIĘ

A może lekcja specjalna związana z Polskim Ładem i podatkami?

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Witam,
Może warto byłoby zrobić lekcję specjalną nt. zagadnień związanych z podatkami i Polskim ladem (zważywszy, że nie widziałem lekcji o podatkach w sekcjach Business English)?? Myślę, że mogłaby to być fajna lekcja.
C
Cristiano1986
piotr.grela - It's a very good idea.
I can give you some words and phrases:
- go bust - zbankrutować
- be penniless - być bez grosza przy duszy
- be down-and-out - być bezdomnym, bez grosza przy duszy
- be on the scrounge - chodzić po prośbie, żebrać
- homeless shelter - schronisko dla bezdomnych
- spare change, please... trochę nie wiem jak to przetłumaczyć, z resztą nie ważne, niedługo gotówka zostanie wycofana z obiegu
- this is my cardboard - to jest mój karton
- a bowl of rice - miska ryżu
- sell porky (pies) - kłamać
- dodgy city, area - szemrane miasta, obszar

[treść ukryta przez administratora]
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
Cristiano1986 - Dziękuję, bardzo fajne wyrażenia i zwroty...
Wydaje mi się, że w sprawie podatków też można dać fajne zwroty, np. ulga podatkowa, progi itp, jakieś idiomy... zwłaszcza, że brak jest w lekcjach lekcji o podatkach.
- 2 lata temu
piotr.grela - Cristiano 1986 jako księgowy zgadzam się z Tobą w 100%. To taki żart jest :-) - 2 lata temu
darkobo - piotr.grela - szkoda, że zmieniłeś swój komentarz, tam był taki fajny idiom o tym, że jest zimno jak nie-wiem-co ;) - 2 lata temu
piotr.grela - There isn't any electricity and gas in my flat. It's a brass monkey.
Nie ma prądu i gazu w moim domu. Jest tak lodowato (że jajka przymarzają do taboretu).
- 2 lata temu
darkobo - Dzięki :) "It's a brass monkey" - dodane do powtórek ;) - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

piotr.grela - cieszę się, że wspierasz mój pomysł. Im więcej osób, tym może większe szanse na realizację :)
C
Cristiano1986

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.