ZALOGUJ SIĘ

Jak to przełknąć?;] - metody nauki.

12 lat temu
Witam
Jestem dopiero raczkującym etutor'owcem i mam do Was kilka pytań.
Ucze się po kolei lekcji (już dwie przerobione:P).
Ze słówkami nie mam żadnych problemów jednak problemy sie zaczynają ze zdaniami.
W drugiej lekcji dodałem sobie kilkanaście zdań do powtórek (z dialogu) i mam wielkie problemy z ich opanowaniem. Sens zdania rozumiem zazwyczaj bardzo dobrze, ale żeby przetłumaczyć zdanie na język angielski to już masakra :|

Nie wiem jak to ugryźć, nie wiem jak się uczyć. Próbuję do każdego polskiego zdania przypoządkowac odpowiedzi czas i w jakiś sposób je przetłumaczyć - jednak cięzko mi to idzie i nie umiem złozyć gramatycznie poprawnego zdania. Gdy juz widzę zdanie po angielsku to zazwyczaj potrafię sobie odpowiedzieć dlaczego ten czas został użyty a nie inny.
To sie tyczy również listy słówek A1 - "Rozmówki: Podstawowe zwroty"
Już drugi dzień siedzę nad nimi i próbuję coś zapamiętać.
Nie wiem.. może na zdania jeszcze jest za wcześnie. Może nie powinienem jeszcze dodawać sobie zdań do powtórek? Na początek chyba powinienem gramatykę opanować.

Miał ktoś taki problem? W jaki sposób sie uczyć?

Pozdrawiam
S
sojeros

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Spokojnie. Miałam ten sam problem i mimo tego, że wcześniej uczyłam się angielskiego to z zapamiętywaniem całych zdań jak zaczęłam przygodę na etutor było u mnie żałośnie. Dodawaj sobie po kilka zdanek do powtórek i powtarzaj dopóki nie ocenisz ich na minimum 3. Później system sam Ci je będzie przypominał. Obecnie nauka całych zdań nie stanowi już dla mnie większego problemu, chociaż oczywiście zdarzają się takie, które muszę powtórzyć naprawdę wiele razy, żeby je zapamiętać.

Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza, a najważniejsze to się nie poddać :)
Trzymam kciuki :)
paulina2701
sojeros - No właśnie.. dodanie 60 zdań (wydawały się bardzo proste!) było błędem:D Na koniec musiałem kłamać że umiem "(3) dobrze" :|
"Obecnie nauka całych zdań nie stanowi już dla mnie większego problemu" - po jakim czasie, jeśli mogę spytac?:P

Jaki był Twój schemat uczenia się? Lekcje + gramatyka?

Pozdrawiam i dzięki:)
- 12 lat temu
violino - NIE MUSISZ zrobić wszystkich powtórek jednego dnia, czyścić ich do zera. Nic się nie stanie, jak zostawisz je na następny dzień albo nawet kilka dni.
Ja mam w tej chwili ok. 500 powtórek (różnych, zdań i słówek) i nie próbuję ich na siłę przerobić w danym dniu. Nikt tu z karabinem nie wyjdzie i Cię nie odstrzeli za to;)
- 12 lat temu
sojeros - tak violino, wiem o tym:) chciałem po prostu zakończyć zdania żebym przypadkiem zapału do nauki nie stracił :]
.. a teraz poułland poułland:P
- 12 lat temu
paulina2701 - Sojeros, wszystko zależy od tego ile czasu możesz poświęcić na naukę. Nie powiem kiedy dokładnie nabrałam wprawy, bo ciężko to określić, ale sprawdziłam przed chwilą, że naukę tu rozpoczęłam 30 maja ubiegłego roku, ale oczywiście jeszcze nie planuję zakończenia edukacji :) - 12 lat temu
paulina2701 - Staram się przerabiać po kolei lekcje, ale mam przeważnie zaległości w pisaniu wypracować i nagrywaniu czytanek, bo do tego potrzebuję spokoju. Gramatyka jest tam wpleciona, więc nie poświęcam jej jakiejś szczególnej uwagi.
- 12 lat temu
paulina2701 - Violono ma rację, to bardzo ważne, żeby nie oszukiwać samego siebie- nie klikaj na 3 lub 4 jeśli czegoś nie potrafisz, bo zamiast powtarzać to częściej system "uznaje", że to umiesz i rzadziej Ci przypomina dane elementy. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki