ZALOGUJ SIĘ

Pytanie o pewne zdanie i obowiązujący w nim czas gramatyczny

zmodyfikowany: 12 lat temu
It was the longest conversation they had ever had. (To była najdłuższa rozmowa jaką oni kiedykolwiek przeprowadzili.)

had + 3 kolumna to forma jakiegoś czasu ale wydawało mi się, że to odnosi się do czasu zaprzeszłego
z ever zazwyczaj kojarzy mi się have + 3 kolumna

proszę o wytłumaczenie :) Pozdrawiam
tamarind17

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Słusznie kojarzy Ci się z "ever" czasownik "have" i trzecia kolumna, bo "ever" jest dość charakterystyczne dla czasów Perfect. Zdania z "have" i (jak to nazywasz) trzecią kolumną są w czasie Present Perfect, który służy m.in. do opisywania przeróżnych sytuacji na styku teraźniejszości i przeszłości, m.in. gdy coś się zaczęło w przeszłości i trwa aż do teraz:

It is the longest conversation they have ever had. (aż do tej pory - do teraz - nie odbyli tak długiej rozmowy).

W Twoim zdaniu ta najdłuższa rozmowa odbyła się w przeszłości (czas przeszły prosty - Past Simple), a nigdy przed nią nie było podobnej (czas zaprzeszły - Past Perfect):

It was the longest conversation they had ever had. (aż do tamtej pory - wtedy, w przeszłości - nie odbyli tak długiej rozmowy).
askawska
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
tamarind17 - teraz to już rozumiem , ostatnio trochę odpuszczam gramatykę i uczę się słówek i zdań , ten czas mi umknął

bardzo, bardzo, bardzo dziękuję za pomoc i dodatkowe wytłumaczenie :)

Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)
- 12 lat temu
askawska - Bardzo, bardzo, bardzo proszę. :) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.