ZALOGUJ SIĘ

Prośba do nowych użytkowników e tutor

12 lat temu
Przepraszam z góry wszystkich zaczynających przygodę z nauką języka angielskiego na e tutor. Jeśli macie zamiar zadać jakieś pytanie to proszę na samym początku skorzystać z wyszukiwarki----> SZUKAJ (na górze z prawej strony biały prostokąt). Do tej pory zadano naprawdę dużo pytań więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie zadawajcie pytania ponieważ sporo jest tutaj użytkowników którzy z chęcią pomogą.
Wiem, że czasem są "irytujące" pytania które już były zadawane.
Mam nadzieję że nikogo nie uraziłam swoją wypowiedzią a jeśli tak to z góry przepraszam.
Ewa_G1967

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Popieram. Też kiedyś zaczynałem i nie wiedziałem że jest taka możliwość wyszukiwania. Warto skorzystać.Pozdr
jsepiol

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Popieram ale jest w tym pewien szkopuł a nawet dwa.

Na forum zaglądają nieliczni a nieliczni z tych nielicznych "dokopują" się do wcześniejszych tematów.
Brak jest pozycjonowania wiadomości jak na innych forach gdzie HOW-TO, FAQ itp. są w widocznym miejscu bądź jako pierwszy temat forum (często w innym kolorze) itp.

Dopóki e-tutor nie wprowadzi czegoś w stylu "FAQ-nie do ominięcia" z podstawowymi kwestiami, które TRZEBA przeczytać (i których przestrzeganie będzie egzekwowane) dopóty nie będzie tu porządku.

Koniec kropka!
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na forum piszą nieliczni, ilu czyta, trudno powiedzieć. Pytania zadaje więcej osób, ale i to nie jest duża grupa. Nowi etutorowicze tak od razu nie potrafią się odnaleźć, a i początki w angielskim łatwe nie są, więc pytania się powtarzają.

Irytuje mnie nie tyle powtarzalność pytań, ile forma i ton niektórych - nieprzemyślany, niestaranny, ale za to wymagający od innych. Nie chce mi się szukać w podręczniku, w wyszukiwarce, w zakładce pomoc - zapłaciłam stówę w promocji za roczny dostęp - niech mi ktoś odpowie, bo mi się należy. Inni mają czas, poszukają, napiszą co i jak. Brak jakiegokolwiek śladu uprzejmości, to prawie norma.

Moja wiedza jest za mała, bym mogła pomóc innym i w zasadzie się na angażuję. Dziwię się, że na niektóre pytania macie ochotę odpowiadać. W dodatku nieraz tak to wygląda, że ten kto je zadał, nie interesuje się dalszym losem swojego pytania.

Bywa, że lektura samych nagłówków pytań na stronie "mojego profilu" potrafi zestresować, jeżeli się akurat parę napastliwych trafi mniej więcej w tym samym dniu.

A język? Uczymy się języka obcego, a co z własnym? Błędy, byki, interpunkcji nie ma, posklejane wyrazy. Zastanawiam się, czy sprzęt kupiony na "wyspach" nie ma polskich znaków. Jeżeli naprawdę nie ma - zwracam honor.
esterka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
Ewa_G1967 - Masz rację Esterka ze często jest tak że zadający pytanie nie zawsze interesuje się swoim pytaniem ale zawsze znajdzie się ktoś komu się te wypowiedzi przydadzą. Ze mną jest tak często. Nie zadałam jakiegoś pytania a z chęcią przeczytałam i co najważniejsze przyswoiłam sobie jakieś zagadnienie. - 12 lat temu
esterka - Od samego początku korzystam z wyjaśnień dla innych. Do tej pory rzadko trafia mi się coś, o co nikt inny jeszcze nie pytał. Nieraz szukam, nic nie mogę znaleźć, a później samo wpada w ręce. Bez bicia przyznam się, że w 2 przypadkach, trochę za późno... Pozdrawiam :)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja ostatnio zauważyłam coraz więcej wątków z tekstami do sprawdzenia w zakładce "Pytania". Nie tyle mnie to irytuje, co utrudnia wyłapanie faktycznych pytań z tego gąszczu.
Często i raczej chętnie sprawdzam prace innych użytkowników, a w zakładce "Teksty" robi się to sprawniej, bo kliknięcie "wstaw cytat" nad okienkiem odpowiedzi sprawia, że poprawki w sprawdzanym tekście zaznaczają się na kolorowo. Dzięki temu są one bardziej czytelne zarówno dla sprawdzającego, który chciałby jeszcze jakieś miejsca dodatkowo skomentować, jak i dla autora tekstu, o ile jeszcze wykazuje nim zainteresowanie (bo różnie bywa).
Dlatego zachęcam nowych (i nie tylko) użytkowników, by teksty zamieszczali tam, gdzie ich miejsce.
Pozdrawiam
askawska
joke1 - Popieram , jestem tu może od miesiąca ale wcześnie np w zakładce " Pytania " było mniej więcej wyjaśnić jakieś zagadnienie gramatyczne lub jakiś zwrot, a ostatnio coraz częściej zdarza się sprawdzenie tekstów.
Czyżby oszczędność na premium ?
No bo jeśli komuś na prawdę zależy na sprawdzeniu prac pisemych co jakiś czas to konieczne jest premium.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki