ZALOGUJ SIĘ

Can you hlp me? =)111111111111111

12 lat temu
Na początku chciałem wszystkich przywitać =D Jestem tutaj od kilku dni i to jest pierwszy mój post

http://tinypic.com/view.php?pic=14wvqso&s=5

Potrzebuję pomocy w przetłumaczeniu polecenia(nie wiem czy dobrze zrozumiałem) bo będę musiał napisać list U mnie cienko z angielskim zawsze uczyłem się tylko na sprawdziany i wszystko zapominałem



Moje tłumaczenie
polecenie mam przeczytać tekst i napsać list do gazety w imeniu studentów z przeprosinami dlaczego porwałem krasnale

tekst grupa studentów porwała wszystkie krasnale ogrodowe (z ich miasta?) Następnie wysłali ich zdjęcia wraz z notka o okupie do właścicieli Wiele ludzi zmartwiło się tym i naskarżyło na policję

kropki
1 napisać dokładnie co zrobiłem i kiedy zdecydowałem żeby to zrobić
2 podać 2 powody dlaczego to zrobiłem
3 Napisać kiedy uświadomiłem sobie,że to nie był dobry pomysł i co myślę o swoim działaniu
4 mam przeprosić zmartwionych ludzi i obiecć że zwrócę krasnale

Mam pytanko czy ogólnie zrozumiałem polecenie

Dear Readers czy poprawnie będzie zacząć tak
I jak będzie że chciałbym przeprosić za siebie i moich przyjaciół (lub inne zdanie o podobnym sensie)

I jeszcze mam ogólne pytatnie na temat etutora czy w lekcjach są wyjaśniane czasy angielskie czy tylko w gramatyce są
P
Poziomek
TopMan - Ogolnie zrozumiales polecenie :)
- 12 lat temu
quantum137 - > grupa studentów porwała wszystkie krasnale ogrodowe
To musieli nieźle zakropić!

- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Miałem problem z zadaniem pytania i usunąłem wszystkie kropki, nawiasy,itd. W sumie nie wiedziałem kiedy będę mógł zadać pytanie więc usunąłem wszystko.
P
Poziomek
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kompletnie nic nie rozumiem z tego co napisałeś:) i o co Ci chodzi:)
byczys
sorayya - brawo ja tez nie zrozumiałam:) ale w sumie sobie się nie dziwię:)tym większy szacun dla askawska/skiej;)Poziomek ty się nie stresuj, ludzie tu dobre są, zginać Ci nie dadzą;) - 12 lat temu
Ewa_G1967 - Oj dobre, dobre;)) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobnie jak przedmówca (byczys) nie bardzo zrozumiałam, o co chodzi w większości Twojego pytania.
Odpowiem więc jedynie na ostatnią jego część:
Tak, w poszczególnych lekcjach na etutorze są wyjaśniane czasy angielskie:
1. w formie filmików i paska z teorią po prawej stronie
2. w formie notatki gramatycznej z przykładami
3. w formie slajdów do przeglądania, gdzie teoria podana jest w skrócie, za to jest dużo przykładów zdań - jesli dodasz je do powtórek, będziesz z nich "przepytywany" w kolejnych dniach.
To ostatnie to jest właśnie to, co niezależnie od lekcji znajdujesz w zakładce "gramatyka" - pod odpowiednim hasłem (terminem gramatycznym) i z podziałem na poziomy.

PS. Chyba załapałam, o co chodzi z tymi kropkami - to takie niby podpunkty do polecenia (tematu pracy pisemnej) - obowiązkowe elementy treści do "uwzględnienia i rozwinięcia".
"Dear Readers" w nagłówku według mnie może być.
Zdanie o przeprosinach mogłoby natomiast brzmieć:
My friends and I would like to say sorry/ to apologize for...

PS2. Nie było łatwo zrozumieć, o co Ci chodzi, ale teraz wszystko wiem. Pod załączonym linkiem znalazłam zeskanowane polecenie. Ze względu na ograniczenia techniczne związane z edycją tekstu w poście nie mogłeś przytoczyć polecenia ze wszystkimi bajerami typu kropki do podpunktów.
Tak, dobrze zrozumiałeś polecenie.
Pozostaje życzyć owocnej pracy. :)
Pozdrawiam
askawska
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
Poziomek - Dzięki ;*
Chciałem żeby ktoś sprawdził czy ogólnie tekst zrozumiałem ;P Myślałem,że link rzuca się w oczy ;D Tam gdzie było 'polecenie' tłumaczyłem po swojemu polecenie itd. Miał być '':'' po tym ;D
Przed dodaniem postu musiałem usunąć znaki interpukcyjne (prawie wszystkie nawiasy,przecinki pytajniki itd. :D) Przez to też może trochę nieczytelnie było =) Aj tam aj tam pierwszy mój post to był :) Dałbym po plusiku,ale nie mogę ;(
Pozdrawiam :)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
askawska - Znaki interpunkcyjne w niczym nie przeszkadzają w poście, a nawet są pożądane.
Jeśli chodzi o możliwość zastosowania w postach wyróżnień, to tu znajdziesz garstkę przydatnych informacji:
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/115160-Formatowanie_odpowiedzi_i_tekstow.html
Pozdrawiam
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki