ZALOGUJ SIĘ

"up to 12/03/2021" - jak to rozumiecie ? Czy dzień 12/03/2021 jest wliczony w ten zakres czy też nie ?

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Ktoś mi zwrócił uwagę, że 12/03/2021 nie zalicza się do zakresu. kompletne mi to zamieszało w głowie. Więc wlicza się czy nie ?
nowy171981

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Wg polskiego prawa by się wliczał, ale co kraj to obyczaj, prawo anglosaskie może mówić co innego.
R
radmar2
tlstar - Dokładnie tak! W Polsce definiowanie terminów określa np. Kodeks Cywilny. A le i tak w wielu przypadkach, aby uniknąć nieporozumienia, należy doprecyzować sytuację. - 3 lata temu
tlstar - Minusującym podaję odpowiedni przepis z k.c. :-)
Art. 111. Termin oznaczony w dniach
§ 1. Termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia.
§ 2. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.
W przypadku innych określeń terminów są kolejne artykuły. A w innych krajach może to wyglądać inaczej.
- 3 lata temu
darkobo - Nie rozumiem minusujących. Odpowiedź może niezupełnie na zadane pytanie, ale przecież prawidłowa nie zupełnie o od czapy. - 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

racja, ja zawsze w zwrotce do maila pisze "i will be out of office up to 12th of June" czy jakos tak
I
inzynierekzbiura

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.