ZALOGUJ SIĘ

strzyga - tłumaczenie

zmodyfikowany: 13 lat temu
Jako fan fantasy mam kolejne pytanko:)

Strzyga - kobieta-demon ze szponami i pijąca krew.
Wygląda tak:
http://www.youtube.com/watch?v=xXP6jpr5-Ts

Jakie tłumaczenie w języku angielskim będzie najlepsze?
L
Lizak
Lizak - sorki napisałem w polskim a nie angielskim :) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

według mnie po prostu wampirzyca , jeśli znajdę coś lepszego dam ci znać
K
KazimieraB
Lizak - Dziękuję!Mi raczej chodziło o angielskie tłumaczenie strzygi...a też widziałem takie tłumaczenie,że strzyga=wampirzyca zastanawiam się czy może w literaturze jest jakieś poetyckie tłumaczenie w stylu zamiast pisać strumyk, napiszemy ruczaj...:) ech - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

znalazłam jeszcze wiele okresleń ale najczęstsze to :
evil woman, dark angel, lady demon, vampire woman, devil woman, demon female,dirty woman, - chyba nie do końca znaczą to o co ci chodzi hasło strzyga nie występuje w żadnym z mnie dostępnych słowniku


na koniec znalazłam to:
demon żeński

1. succubus
K
KazimieraB

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

wszystko zależy od autora, prawie każdy autor fantasty tworzy własny świat potworów, który troszkę bierze z narodowej kultury danego autora
tak więc tłumaczenie jest możliwe, gdy wiadomo, o którego autora chodzi

ale w zasadzie zogdziłbym się z KazimieraB, że to po prostu wampirzyca, tyle, że nie wiem jak to oddać po angielsku, chyba "vampire woman" jest najlepsze
Bilberry

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

zajrzyj na stronę VampireFreaks.com tam pewna Strzyga całkiem nieźle śpiewa , ale do rzeczy sugerują żeby strzygą tłumaczyć na angielski Strix or Striga
może to ci się przyda pozdrawiam



STRZYGA (in English called STRIX or STRIGA)
is a kind of vampire in Slavic (and especially Polish) folklore. While still alive, the Strzyga has two hearts and two souls, as well as two sets of teeth (one of which grows in normally). When such a person dies, only one soul gets passed on, and the other soul causes the deceased Strzyga to come alive and prey upon other living beings. Decapitating the corpse and burying the head separate from the rest of the body is said to prevent strzyga from rising back from the dead; burying the body face down with a sickle around its head is said to work as well.

The other version says that Strix/Striga was an Ancient Roman legendary creature, usually described as a nocturnal bird of ill omen that fed on human flesh and blood, like a vampire. Unlike later vampires, it was not a revenant - a risen corpse - but the product of metamorphosis. The name is Greek in origin and means "owl", with which bird it is usually identified (the name of the genus Strix follows this meaning).
K
KazimieraB
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.