ZALOGUJ SIĘ

to samo wyrażenie - różne odpowiedzi i oceny

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Dlaczego dla wyrażenia "krzyczeć na kogoś" w powtórkach dopuszcza się dwie odrębne odpowiedzi ze słowem "shout" albo "scream" oceniając je negatywnie lub pozytywnie w zależności od tego czy zadaniu towarzyszy obrazek lub nie? Pytanie/zadanie w dziale Powtórki pojawia się dwukrotnie z obrazkiem lub bez, ale odpowiedzi do prawidłowej oceny muszą być dopasowane. Tym sposobem uczę się, że zdanie z obrazkiem wymaga formy "scream" a bez obrazka "shout"... a chyba nie o to chodzi.
seby77
piotr.grela - Ja bym dodał sobie podpowiedzi w notatkach: "scream" - ".....m", "shout" - "....t" i "Bob's your uncle" (i po sprawie). - 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

System powtórek jest tak skonstruowany, że wymaga podania dokładnie takiej samej odpowiedzi, jak przewidział autor zadania. Najprawdopodobniej słowa zostały dodane do powtórek z różnych miejsc, stąd dwie różne możliwe odpowiedzi. Wiele polskich słów ma po kilka angielskich odpowiedników i odwrotnie. Najlepszą metoda na rozróżnienie jest dodanie notatki, ja np. zastosowałbym w takim przypadku "nie scream" w jednym i "nie shout" w drugim.

EDIT
Jeśli już nauczysz się, że scream i shout to jedno i to samo, możesz zaliczać sobie poprawną odpowiedź niezależnie od tego czy jest dopasowana do odpowiedzi autora czy nie, czasem też tak robię.
darkobo
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hmmm, dzięki za podpowiedzi. Dla mnie to jednak "protezy" - wybaczcie to wyrażenie. Autorzy lekcji powinni zadbać o to, żeby ta sama fraza w tłumaczeniu akceptowała obie prawidłowe odpowiedzi. Kombinowanie mamy we krwi... ale moje wewnętrzne ja nie akceptuje takiego przygotowania i tylko tyle :)
Ale podpowiedzi super. Dzięki
seby77
piotr.grela - W sumie powinno być parę odpowiedzi.

My jesteśmy uczeni, że język funkcjonuje jak matematyka, informatyka w systemie 0, 1. Ale z tą poprawnością językową jest różnie, bo coś co nie jest dopuszczone w języku pisanym, formalnym, jak najbardziej funkcjonuje w języku mówionym.
' I ain't got no money".
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.