ZALOGUJ SIĘ

Czy poprawne jest zdanie "The water on the left is dirtier than water on the right".

zmodyfikowany: 12 lat temu
Na stronie
https://www.etutor.pl/cwiczenia/fotolekcje/?poziom=f19&tryb=1
- 27 zdanie licząc od początku ćwiczenia - jest zdanie
"The water on the left is dirtier than water on the right."
Czy przed drugim słowem "water" nie powinno być słówka "the"?

Podobnie 28 zdanie:
"The high heel shoes are more elegant than trainers."
Dlaczego nie ma "the" przed "trainers"?
drumstick

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Masz rację. Moim zdaniem powinno być dodane. W tym zestawie znalazłam jeszcze dwa inne błędy, które też zgłosiłam.
A w ogóle mam tu czasem problem z odróżnieniem, czy zdanie odnosi się ściśle do zdjęcia (jak to o wodzie czy o dziewczynach)- i wtedy przedimki określone są OK, czy zdjęcie jest tylko ilustracją dla stwierdzenia jakiejś ogólnej prawdy (np. zdanie o samochodzie po umyciu czy właśnie to o butach) - a wtedy przed l.poj "a/an" lub "the", jeśli chodzi o gatunek, a przed l.mn. nic.
Idąc tym tokiem myślenia, w zdaniu o wodzie powinno być "the" w obu miejscach, a o butach nie powinno być "the" w ogóle.
askawska
quantum137 - Obojętnie jak będzie a jest faktycznie kilka możliwośći jedno nie podlega dyskusji:
Zapis i nagranie muszą być te same.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.


"The water on the left is dirtier than water on the right."
Czy przed drugim słowem "water" nie powinno być słówka "the"?


Oczywiście, że powinno być the.
Dodatkowo lektor wyraźnie czyta:
"The water on the left is dirtier than the water on the right."

Po raz kolejny uprzejma prośba/sugestia do administracji:
Niech jeden z Waszych nauczycieli zacznie przerabiać materiały zawarte w lekcjach to większość błędów zostanie wyeliminowana. Zajmie to trochę czasu ale zwróci się z nawiązką.

Chcę Wam tylko zwrócić uwagę, że te błędy są w waszych materiałach od tygodni, miesięcy i czasami nawet lat.
Przeważająca ich większość to proste błędy i niedopatrzenia, o czym zapewne wiecie, bo zgłaszają je często uczniowie rozpoczynający przygodę z językiem angielskim.

Tak samo jak książka czy artykuł drukowany przez poważne wydawnictwo zawsze podlega korekcie.
Nie ma tu znaczenia kto jest autorem (wybity poeta, profesor, czy zacięty erudyta).

Pozdrawiam i mam nadzieję, że weźmiecie to sobie do serca.
Zyska na tym serwis i przede wszystkim uczniowie.

Stawiajcie na jakość a nie na ilość :-)
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dokładnie. Quantum137 ma absolutną rację.

Nawet jeżeli żaden z nauczycieli nie podejmie się przerabiania od nowa wszystkich lekcji to powinniście chociaż na bieżąco poprawiać wszystkie błędy które są zgłaszane.

Pozdrawiam.
kames

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To, tak na marginesie jak tą reklamą napoju z Żywca i słowem "prawie". Cieszy mnie, że wśród Forumowiczów jest tylu "strażników słowa". Serio! Wierzę, że Etutor też się cieszy.
tadeuszs

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kolejna sprawa tego typu:
https://www.etutor.pl/szukaj/?q=The+doctor+advised+me+to+stay+home+until+I+was+well&mode=words_lists

Lektor czyta stay at home, a nie stay home. Faktycznie tych błędów jest masę. Szkoda, że tak fajny kurs ma tyle błędów :/ Mam nadzieję że doczekamy się poprawek. Chciałabym się tu uczyć poprawnego angielskiego a nie zastanawiać się która wersja jest poprawna...
marta.kasprzyk
drumstick - Masz rację!
A poza tym, czy oba wyrażenia: "Stay at home" oraz "Stay home" są poprawne?
- 12 lat temu
marta.kasprzyk - Niestety wszystkie at, in, on, to mój słaby punkt. Także chyba przyjdzie nam poczekać na wypowiedź kogoś bardziej doświadczonego w tej materii. - 12 lat temu
drumstick - Są poprawne - sprawdź sobie w Google, pisząc podane wyrażenia ograniczone znakiem "
Lub zobacz na
http://forum.wordreference.com/showthread.php?t=1595664
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.