ZALOGUJ SIĘ

Które zdanie z przykładu jak niżej jest poprawne?

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Frank is getting used to eating healthy food. - to zdanie przykładowe ze słowniczka. Frank przyzwyczaja się do jedzenia zdrowego pożywienia.
W mikro wypracowaniu po jednej z lekcji chciałam napisać, że 'teraz przyzwyczajam się do biegania'. Napisałam analogicznie: Now I am getting used to running. Otrzymałam odpowiedź, że jest błąd, bo zwrot to get used to doing sth. Musiałam poprawić zdanie na:
Now I get used to running. Zmiana została zaakceptowana.

W takim razie gdzie jest błąd lub na czym polega różnica?
E
ewkucm

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Cześć,

czy mogłabym prosić o wskazanie, w którym miejscu w lekcji znajduje się to "mikrowypracowanie"?
Pomoże mi to ustalić, w czym leży problem :)
klaudia.dol
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak, oczywiście. Dziękuję za pomoc :-)
B1/ jedzenie/lekcja1 - słodycze/ ćwiczenie Kiedyś zwykłem... (chyba jakoś tak :-)
E
ewkucm
klaudia.dol - Dziękuję :) Przypuszczam, że system musiał poprawić zdanie "Now I am getting used to running." na "Now I get used to running." ze względu na kontekst, w którym ono występowało. Utworzyłam wypowiedź, w której użyłam Pani zdanie i nie została zaproponowana do niego żadna sugestia.

Jeśli chce mieć Pani pewność, proszę skopiować poniższy tekst i sprawdzić, czy u Pani także nie pojawi się propozycja zmiany tekstu:

When I was a child I used to play in the garden with my sister. We used to be inseparable. Later, I discovered my passion for running, but my sister found it boring so we stopped spending so much time together. Now, I am getting used to running. Unfortunately, on my own.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki