ZALOGUJ SIĘ

Podany przykład w lekcji jest poprawny, czy korektor zrobił błąd ? jaka powinna być poprawna forma zdania ?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Dzień dobry,

W lekcji zauważyłem prawdopodobny błąd. W podanym przykładzie automatyczny korektor znajduje błąd i podkreśla zdanie:
"[..] I also used to sleep in a bunk bed - now I sleep in a great double bed."
Według korektora początek zadania i użycie "I also used to" jest niepoprawne.

Pozdrawiam
Piotrek
P
P.Kielczykowski
tlstar - Odpuść sobie jakiekolwiek 'korektory czy tłumacze automatyczne' :-) Wprowadzają tylko niepotrzebny nikomu chaos. Ucz się z etutora, książek, korzystaj ze słowników. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
Gość - Autorowi tematu chodzi o to, że program do automatycznego sprawdzania poprawności wypracowań zaznacza błąd w zdaniach podanych w lekcji jako przykłady do tego wypracowania. Zastanawia się, jak powinno być poprawnie i czy "korektor" dobrze pokazuje błąd. W tym wypadku akurat działa nieprawidłowo, bo "I also used to" jest poprawne. Etutor i tak się do tego odniesie, więc nie bardzo mi się chce szczegółowo rozpisywać. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
tlstar - Aha, zrozumiałem, że chodziło o jakiegoś tam Google translator czy coś podobnego. Sorry za niezrozumienie. :-( - 5 lat temu
Gość - Spoko, w pierwszej chwili można zrozumieć, że to google translate, ale domyśliłem się, że chodzi o ten etutora. Pomaga sprawdzać błędy, ale ma też swoje ograniczenia i czasami się myli. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
abmmichal - Nie wiem jak usunąć powtórzone post - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
abmmichal - Nie czasami, ale często. Ma tę zaletę, że zmusza do zastanowienia. Myślę jednak iż jeśli w eTutor nie mają lepszego oprogramowania lub nie będą go mieli wkrótce, to lepiej wogle zrezygnować z tego narzędzia. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Cześć,

rzeczywiście, system sprawdzający tekst zrobił tutaj błąd. Zdanie jest poprawne. Sprawa została zgłoszona informatykom. Dziękuję za wykazanie problemu.

Pozdrawiam
Michał
M
michal.br
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki