ZALOGUJ SIĘ

Czy zdanie w ćwiczeniu nie jest błędne?

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Zdanie brzmi "Do you think the doctor could squeeze us today?"
Czy przypadkiem nie powinno być "Do you think the doctor could squeeze us IN today?"

Pozdrawiam

GH
I
itias

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

I think the first sentence is correct
K
kkulewick

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A czy zwrot w języku polskim "w dziś" jest poprawny? Przed dniami tygodnia nie stosujemy przyimku "in" a przed today nie stosujemy żadnego. ;) Stoję więc na stanowisku, że zdanie w zadaniu jest poprawne.
A
angiedied
InnaWikka - Tu nie chodzi o "in today" tylko o "squeeze sb in" - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

think this same
K
kkulewick

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,

zgadza się. W zdaniu zabrakło przyimka "in". Uzupełniłam zdanie o brakujący element, tutaj link do poprawionego zdania w ćwiczeniu: https://www.etutor.pl/lessons/en/b2/6/1/43796?forceBrowsingMode=1

Zachęcam do zgłaszania podobnych uwag przez opcję "Zgłoś sugestię" :)
klaudia.dol
Pracownik eTutor
itias - Może dobrze byłoby, aby opcja "zgłoś sugestię" była dostępna z menu danego ćwiczenia? Jest tam "Zadaj pytanie" i dlatego tego użyłem. Wydaje się to naturalniejsze (opcja w menu) niż link na dole strony. - 4 lata temu
klaudia.dol - Opcja "zgłoś sugestię" jest dostępna w każdym oknie ćwiczenia, dialogu, czy też notatki w kursie. Znajduje się ona na samym dole strony zaraz obok zakładek Kurs angielskiego Business English Kurs niemieckiego Cennik Pomoc. - 4 lata temu
tlstar - Ja już bardzo dawno temu zgłaszałem uwagę, że opcja "Zgłoś sugestię" jest niezwykle myląca. Link ten powinien nazywać się np. "Zgłoś sugestię/błąd". Sugestia to jednak coś w stylu zgłaszania ulepszeń co do samej aplikacji: a to nocne tło, a to modyfikacja systemu powtórek itp. A z drugiej strony bardzo często zgłaszający nie jest pewny co do błędu, więc woli najpierw posiłkować się opinią innych użytkowników na Forum. - 4 lata temu
parseq - Jest dokładnie tak, jak to opisuje (wcześniej i obecnie) tlstar !!
Wydaje mi się jednak, że eTutor nie zdecyduje się na zmianę na "Zgłoś .../błąd", bo jest mu jakoś niezręcznie w ten sposób przyznawać się do istnienia błędów.
Z podobnego powodu personel bardzo często "sugeruje" zgłaszanie błędów bezpośrednio, tj. z pominięciem forum. Szkopuł w tym, że użytkownik często nie jest pewien, czy faktycznie odkrył błąd.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
ang-nsw - Dokładnie tak jest. Bardzo często zastanawiam się lub nie rozumiem i pytam na forum, a okazuje się że "wkradł się błąd". - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki