ZALOGUJ SIĘ

Za duzo powtorek pomimo ze czestotliwosc jest niska

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Czy mozna jeszcze bardziej zmniejszyc liczbe powtorek. Juz mam kolo 150-200 dziennie. Zajmuje mi to okolo 30-45 minut... Mimo ze czestotliwosc mam ustawiona na niska. Robie powtorki i potem nie mam ochoty albo czasu by przerabiac lekcje...
Czy jedyna opcja jest zaplanowanie dni wolnych np co 2-3 dzien i zostawianie sobie powtorek na te dni?
Haku92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Jedyny znany mi sposób to spowolnienie z dodawaniem, a właściwie w tym momencie, w ogóle zrezygnowanie z dodawania nowych słówek. Jest szansa na to, że po jakimś czasie liczba powtórek spadnie. Choć np. u mnie, znacząco już nie spada (ale ja mam w powtórkach ponad 7500 elementów i dochodziłem już do ponad 300 powtórek dziennie).
Być może pomoże wyłączenie z powtórek niektórych list słówek, ale nie wiem, tego nie testowałem
darkobo
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
Haku92 - To tez nie jest zbyt dobra opcja, bo ja chce coraz wiecej slowek poznawac :P
Niektore slowka mam dzien w dzien te same. Okey. Faktycznie nie udaje mi sie ich odgadnac za 1 czy 2 razem ale raz na pare dni spokojnie by wystarczylo... Juz zaczelam usuwac te proste slowka ktore juz na bank umiem...
Teraz mam tylko 1700 eleentow dodanych ...a juz tyle pracy codziennie :/ A jak pare dni nie mam czasu, to zaraz robi mi sie 200-300 i musze rozkladac.. Przez co mam jeszcze wiecej dziennie. Bo normalnie zaplanowane powtorki zostaja... Bledne kolo..
- 4 lata temu
tlstar - Chcesz coraz więcej słówek poznawać (czytaj: dodawać je do mechanizmu Powtórek), a coraz mniej ich powtarzać?? Przecież to nielogiczne. Jedno z drugim się kłóci :-( "Bez pracy nie ma kołaczy". :-) Możliwość jest w zasadzie tylko taka, jak napisał @darkobo. - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
Haku92 - Chce miec wiecej slowek ale nie widze sensu powtarzania 70-80 tych samych slowek CODZIENNIE. Co 2-3 dzien by spokojnie wystarczylo. - 4 lata temu
tlstar - Ale "codziennie" powtarza się tylko te słówka, które były dodane w ostatnich dniach i dostały kiepską ocenę. Im później tym pojawiają się dużo rzadziej. Nawet co kilka miesięcy. - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Możesz poprzez naciśnięcie na dany dzień w kalendarzu zrobić sobie dzień wolny, co spowoduje przejście powtórek na dalsze dni. Jednak w ten sposób będzie ich w inne dni więcej, na co będziesz musiała poświęcić więcej czasu, ale za to będziesz miała wolne, kiedy tylko chcesz.
InnaWikka
Haku92 - Tak. Juz pisalam o tym na w glownym poscie. Bede sobie pewnie dzielic wtedy powtorki z 2 dni na 3 dni albo wiecej:) - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja też tego nie rozumiem, mimo że częstotliwość powtórek mam niską to nagle wyskoczy mi ponad 100 do powtórzenia mimo że powinno być około 30tu...
P
pat95

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzień dobry!

Jest kilka sposobów, aby zaradzić problemowi narastających powtórek :)

1. Pierwszy z nich to zmiana częstotliwości powtórek na “niski”, co można zrobić tutaj: https://www.etutor.pl/profil/preferencje

2. Drugi sposób to rozkładanie powtórek, opcję można znaleźć w tym miejscu: https://www.etutor.pl/statistics/repetitions-plan - Funkcja ta została zaprojektowana z myślą o nawarstwiających się elementach w module. Wybieramy liczbę dni, na które zaległa hasła mają zostać rozłożone (w zakresie 2-90) i klikamy "Rozłóż powtórki".

3. Sposób trzeci to skorzystanie z sekcji o nazwie "Powtórki specjalne", którą można znaleźć tutaj: https://www.etutor.pl/special-repetitions
Moduł ten umożliwia użytkownikom tworzenie własnych zestawów słówek na podstawie list znajdujących się w zakładce "Twoje słówka" i pozwala na całkowitą kontrolę nad przerabianymi elementami. Możemy wybrać ich ilość, czas powtarzania i ilość cykli. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj: https://www.etutor.pl/help/special-repetitions

4. Sposób czwarty to czasowe wyłączenie niektórych list słówek z powtórek, co zmniejszy na pewno ich dzienną porcję. Krok taki można wykonać tutaj: https://www.etutor.pl/words/user-words
Proszę kliknąć na menu w postaci trzech niebieskich kropek obok listy i wybrać opcję “Wyłącz z powtórek”.

5. Ostatni sposób to usunięcie niektórych słówek z modułu, szczególnie tych, co do których jesteśmy pewni, że już je pamiętamy. Najwygodniej usunąć elementy z poziomu listy haseł dodanych do powtórek. Listę taką można znaleźć tutaj: https://www.etutor.pl/words/elements-in-repetitions/all

Mam nadzieje, że powyższe informacje okażą się pomocne.

Życzę miłego dnia i dużo zdrowia!
P
paulinawit97

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja mam 5291 elementów w powtórkach, zaplanowane przez system powtórki przerabiam systematycznie codziennie do końca, nowe lekcje przerabiam codziennie do momentu dodania 3 do 5 (zależnie od stopnia trudności) nowych elementów do powtórek. Doszedłem do A2-38. Codziennie system powtórek serwuje mi 40 do 60 elementów do powtórzenia. Taka ilość jest bardzo komfortowa i nawet w dniach nadmiaru obowiązków, czy pobytu na wakacjach nie stanowi problemu. Systematyczne powtarzanie oraz odpowiednia ilość systematycznie dodawanych elementów do powtórek załatwia sprawę nadmiaru powtórek do wykonania.
A
ang-nsw
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja mam 6100 elementów i powtórek wychodzi 60-70 dziennie. Powtórek na dzień jest tym więcej im:

1. więcej ich dodałeś (ogólnie)
2. szybciej dodawałeś (w krótkim czasie chciałeś poznać dużo słów)
3. nie pamiętasz ich przy powtórkach (dajesz 1)
4. nie robisz regularnych powtórek (nie zrobisz powtórek przechodzą na kolejne dni)

Niestety ale nauka języka to długotrwały proces. Skoro nie pamiętasz dodanych słówek (dałeś 1) nie warto dodawać nowych. Odpuść sobie dodawanie nowych elementów do czasu jak ilość powtórek na dzień będzie dla Ciebie odpowiednia. No i niestety ale najlepszą metodą na szybkie zmniejszenie ilości codziennych powtórek jest ich czasowe... zwiększenie. Poprzez częstsze powtarzanie Trudnych elementów szybciej je zapamiętasz i ostatecznie będziesz miał miej powtórek.
N
netis7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Od siebie dorzucę taką drobną poradę, która ułatwia radzenie sobie z dużymi ilościami słówek jednocześnie.

Jeżeli jest się zdeterminowanym, żeby wykonać wszystkie zaplanowane na konkretny dzień powtórki, jest ich dużo, a do tego trudno je zapamiętać, warto skorzystać z opcji "przefiltruj lub podziel" (wybieramy opcję powtórki, a potem tzw. hamburgera). Daje to możliwość pogrupowania słówek np. po 20 w cyklu. W ten sposób program z np. 150 słówek wybiera 20, które "wałkujesz" w kółko do momentu, aż odpowiesz poprawnie na wszystko. Wtedy z pozostałych 130 tworzy się następna grupa 20; i tak do momentu, aż skończysz wszystkie 150.

Mnie bardzo ułatwia to naukę trudniejszych słówek, bo w ten sposób problematyczne wyrazy/zwroty pojawiają się ponownie co piąty/szósty ekran, a nie na przykład po 40, gdzie w międzyczasie pojawiają się kolejne problematyczne słówka... Zauważyłam, że dzięki temu łatwiej jest się ich nauczyć i dłużej zostają w głowie, przez co lepiej radzę sobie z nimi w kolejnych dniach/tygodniach.
dhuode
InnaWikka - O tej opcji nie wiedziałam, bardzo przydatne na przyszłość. - 4 lata temu
Haku92 - To dzielenie na sekcje 20 wlaczylo mi sie automatycznie. Myslalam ze wszyscy to maja :) Ale dobrze wiedziec ze mozna to zwiekszyc/zwiekszyc :) - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki