ZALOGUJ SIĘ

Will/won't po "hope" czy jednak czas teraźniejszy?

12 lat temu
Przed chwilą przerabiając materiał z książki do gramatyki panów: R.Murphy/W.R.Smalzer że jeśli chodzi o słowo "hope" to używamy po nim (prosto mówiąc)teraźniejszości:

I hope Carol calls tonight

I hope it doesen't rain tomorrow.

Przerabiając lekcję 15 na eTutor natknęłam się z koeli na takie oto zdanie:

I hope it won't rain tomorrow - które to zdanie kłóci się z zasadą której dopiero co się nauczyłam: czyli że po "hope" czas teraźniejszy....

Mógłby się ktoś odnieść do tego? Czy jest to pomyłka w
lekcji?
E
efogt
Jokasta - Estero, w której dokładnie książce to znalazłaś? granatowa czy czerwona? - 12 lat temu
efogt - Fioletowa, to jest druga edycja, dwojga autorów. Unit;21 na samym dole. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Szczerze to nie wiedziałem o tej zasadzie, natomiast wiem, że "I hope you will help me" /"There is little hope that they will be found alive"jest poprawnie.
wacek6713
efogt - Dzięki Wacuś:) No jest taka zasada, dzisiaj rano się jej nauczyłam. Korzystam z wiarygodnych książek i tam zostało to wyszczególnione. Ale skoro można też używać will to musi być jakiś wyjątek od tej reguły. Pozdrawiam serdecznie:) Na razie zostawiam plusik, po wszystkich odp. zaakceptuje:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hejka

Nie ma takiej zasady, która mówi że po czasowniku 'hope' musi być czas teraźniejszy. Być może było omawiane w tamtej książce jakieś konkretne zagadnienie, bądź ściśle sprecyzowana sytuacja w której tylko czas teraźniejszy jest możliwy.

hope + will (bo to poruszasz w swoim pytaniu) jest jak najbardziej możliwe i poprawne.

Pozdrówka
quantum137
efogt - Dzięki Rafał. Pozdrawiam. - 12 lat temu
quantum137 - Jak zawsze gorące pozdrowienia z tej wietrznej wyspy:-) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak jak napisał Rafał :)
Po hope wcale nie musi być PS.
Hope + will jest jak najbardziej poprawne.
I hope she goes...
I hope she will go...etc.

Zapewne przerabiasz Unit 22, gdzie jest mowa o użyciu will/shall.
"After (I hope) we generally use the present..."
Poczytaj jeszcze:
I hope so/I hope not,
Hope+infinitive

Pozdrawiam,
Hermenegilda
quantum137 - Cóż, nie mogę się z Tobą nie zgodzić:) - 12 lat temu
efogt - Dzięki Hermenegilda, przerobiłam unit 21/22 i zbiło mnie to z tropu... - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
TLK - zbytnie szczegóły mogą zgubić -:) - 12 lat temu
efogt - Pozdrawiam Tomek:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki