ZALOGUJ SIĘ

Steven Pinker: Linguistics as a Window to Understanding the Brain - Przystępny wykład o języku

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
https://m.youtube.com/watch?v=Q-B_ONJIEcE&t=1706s


Steven Pinker - Psychologist, Cognitive Scientist, and Linguist at Harvard University

How did humans acquire language? In this lecture, best-selling author Steven Pinker introduces you to linguistics, the evolution of spoken language, and the debate over the existence of an innate universal grammar. He also explores why language is such a fundamental part of social relationships, human biology, and human evolution. Finally, Pinker touches on the wide variety of applications for linguistics, from improving how we teach reading and writing to how we interpret law, politics, and literature.

The Floating University
Originally released September, 2011.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Jak Wy to robicie, że spędzacie tyle czasu w ET? :) Jak zdobyć taka rangę jak fanatyk? :)
F
Foxymf
piotr.grela - Parę razy dziennie po 10-20 minut i się naskłada :-) Ale w tych rankingach raz idę w dół a raz w górę. Ale nie one są najważniejsze a "radość" i satysfakcja z nauki angielskiego. - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Odpowiem za siebie. Potrzebuję znajomości języka dla swojego zajęcia hobbistycznego. Mam zarezerwowane w swoim rozkładzie dnia 3 godziny dziennie. Zamierzam zakończyć na A2, a potem ćwiczyć tylko rozumienie ze słuchu i wymowę oraz uzupełniać słownictwo żeglarskie.
A
ang-nsw
abmmichal - Ang-nsw bardzrao celny strzał. Gratuluję! Bravo!! - 4 lata temu
piotr.grela - Ang-nsw super. Wydaje mi się, że gramatyka z poziomów A1 i A2 jest niezbędna do rozumienia języka.
Potem na poziomie B1 zaczynają się szczegóły, które nie zawsze są nam do szczęścia potrzebne. Uczymy się różnych skomplikowanych reguł gramatycznych a potem w praktyce, w mowie codziennej, przekonujemy się, że nikt ich nie używa.

Gdybym jeszcze raz uczył się innego języka to mniejszą wagę bym przykladał do gramatyki a wiekszą do czerpania z nauki języka przyjemności.

Nie znam gramatyki niemieckiej ale to mi nie przeszkodziło do przeczytania książki po niemiecku (na Kindle, posiłkując się słownikiem niemiecko-angielskim).
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.