ZALOGUJ SIĘ

Jaką czasownik zastosować gdy mówimy o jedzeniu? EAT OR HAVE

12 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Mam pytanko, czy te zdania zastosowane wtekście są
prawidłowe?
I eat dinner and watch TV
I eat breakfast at 7:30 a.m.

Czy nie powinno być:
I have dinner and watch TV
I have breakfast at 7:30 a.m.
macka123
oldduch1 - Należy użyć eat - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Interesujące pytanie.
Poprawne są oczywiście obie formy, wszystko zależy od Ciebie.
Osobiście stosuje:
HAVE-związane bardziej z czasem posiłku.
EAT-z konkretnym działaniem.

I eat dinner and watch TV.
I have breakfast at 7 AM.

Pozdrawiam,
Hermenegilda
quantum137 - Racja w większości przypadków nie ma znaczenia czy będzie 'have' czy 'eat' mając na myśli posiłki. - 12 lat temu
macka123 - Dzięki za podpowiedz;) - 12 lat temu
kwisniewiski - Moim zdaniem "have" używamy kiedy mówimy o posiłku np. have breakfast,have dinner, a eat o danym posiłku np, eat chicken
- 12 lat temu
quantum137 - Gdzie tam, skąd taka teorie wytrzasnąłeś kwisniewiski? ups ...:D - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Jokasta - chyba kwisniewski...:) o,widzę, że już poprawione :) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - "Kwisniewski", widziałam że poprawiłeś jedną pracę tu komuś co to ją w pytaniach umieścił. Powiem jedno (ja tam też jestem cienka w tym języku ale ..): kwisniewski, olaboga.... - 12 lat temu
Jokasta - efogt, Ty to potrafisz między wierszami przekazać dobitnie to co myśli wiele osób :) pozdrawiam - 12 lat temu
efogt - Dzięki:) Starałam się żeby to było na wesoło żeby nikt nie poczuł się obrażony:)
Mam nadzieję że "Kwisniewski" się nie
obraził:)
P.S. Że myślą(dobitnie) ze jestem cienka w tym języku:) Spox, wzięłam się ostro do nauki ostatnimi czasy to jest nadzieją że się podciągnę:)
Pozdrawiam Joasia:)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Jokasta - Ja natomiast straciłam chęć i zapał do nauki na tutorze :( ale to chyba nadaje się na wątek motywacyjny... - 12 lat temu
efogt - Nie trać ducha:) Może potrzebujesz dłuższego odpoczynku od eTutora? Jedź na zimowe wakacje:) Ja raz mam chęć raz nie. Robię sobie trochę przerwy a potem samozaparcie wraca:) Normalka z tymi chęciami, byleby się nie poddawać:) - 12 lat temu
Jokasta - Pogoda taka depresyjna, powtórki leżą...ech, dzięki za dobre słowo. - 12 lat temu
efogt - Nie ma sprawy. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

u mnie (East Midlands UK) częściej się mówi "have"
popularne jest zwłaszcza w połączeniu z "tea", które nie oznacza herbaty, ale ciastka
Bilberry
quantum137 - Piotrze 'tea' to podwieczorek, oczywiście ciastka tez można skosztować ale trochę to myląca sugestia. - 12 lat temu
Bilberry - polskie podwieczorek sugeruje, że to wieczorem, a oni mają "tea" o każdej porze dnia, najczęściej koło 12, to bardziej takie drugie słodkie śniadanie - 12 lat temu
TLK - czyli "herbatnikami" się raczą -;) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie będę powtarzał tego co zostało już napisane zaznaczę tylko, że 'have' ma tutaj szersze zastosowanie niż 'eat'.

Powiemy, np. I'm having tea right now. (nie można użyć tu 'eat')

tea - oznaczać może tu zarówno herbatkę i podwieczorek
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
Hermenegilda - I zgadzam się z przedmówcą :)
+
- 12 lat temu
quantum137 - Dziękuje, miło mi że to co pisze ma dla niektórych znaczenie :-) - 12 lat temu
Hermenegilda - Dla niektórych nawet oooogromne :) - 12 lat temu
efogt - Nie dla niektórych ale dla tych co chcą się naprawdę czegoś nauczyć tutaj i wiedzą z których odpowiedzi mają brać przykład:) - 12 lat temu
ewaraj - Bardzo dobrze wytłumaczone, dziękuję bardzo - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.