ZALOGUJ SIĘ

Planowanie powtórek na 2 lata do przodu

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Witam,

Proszę o informację dlaczego niektóre powtórki algorytm planuje np. na 2 lata do przodu. Tak jest w moim przypadku. Czy można to w jakikolwiek sposób zmienić?

Pozdrawiam,

Tomek
T
tomaszchom

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Z reguły oznacza to, że dany element otrzymał już wiele pozytywnych ocen i system uznał, iż kolejna powtórka nie będzie potrzebna wcześniej niż we wskazanym czasie. Jeśli chciałby Pan, aby słówko pojawiło się wcześniej, polecamy usunąć je z modułu powtórek i dodać ponownie :)
piotrek0515
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Operacja usunięcia i (zaraz) ponownego dodania powoduje całkowite wymazanie historii powtarzania danego elementu, czyli dziewiczy i natychmiastowy start jego nauki. Zdarzało mi się to przy omyłkowym trafieniu palcem na tablecie w znak "minus" (usuwający z powtórek) zamiast w symbol notatki.
Proponuję rozważenie wprowadzenia limitu czasowego do kolejnej powtórki. Taki limit powinien być konfigurowalny w ustawieniach użytkownika. Np. 6 m-cy.
Obecnie kłopot polega na tym, że jak jakiś element po dłuuugiej przerwie w powtórkach wyleci z pamięci i otrzyma ocenę "1", to do kolejnej jego powtórki znów mija sporo czasu, ponieważ wcześniej tenże element miał dużo ocen maksymalnych ("=4"), więc jedna "1" niewiele "waży" w algorytmie wyznaczającym datę kolejnej powtórki. Taka jest moja obserwacja.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi by sie podobal system "kolejkowania" powtorek bez wyznaczania jakiej konkretnej liczby na dany dzien. Kiedy tylko mam wolna chwile to robie powtorki i one jak fiszki, ladowalyby w okreslonych podelkach i czekaly na swoja kolej. A teraz jak widze, ze mam ponad 200 powtorek dziennie, to mnie to stresuje i demotywuje.

Moja corka ma zaleglych pare tysiecy powtorek i tez nie moze zabrac sie do nauki.

Na czestotliwosc powtorek powinno miec znaczenie jak dane slowko lub zwrot jest trudne. Idiomy, czasowniki frazowe, kolokacje powinny powtarzac sie czesciej niz slowka pospolite, szczegolnie na wyzszych poziomach.
piotr.grela
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
parseq - 1. Myślę, że kolejkowanie już jest. Jak części powtórek nie zrobię dziś, to przechodzą na dzień kolejny.
2. Ilość dziennych powtórek nie jest wyznaczana, tylko jest wynikiem ilości elementów w karuzeli powtórek i ich ocen, oraz algorytmu "spaced repetition", który (kiedyś w przeszłości) wyliczył odstęp do następnej powtórki.
3. Kto i jak miałby określić trudność elementu? Nie ma tu miarki uniwersalnej. "Deflector" jest dla mnie trywialny (z serialu Star Trek) a moja dorosła córka (mat.-fiz.) tego słowa nie zna. Algorytm powtórek określa już indywidualnie stopień trudności słówka na podstawie ocen danego użytkownika.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki