ZALOGUJ SIĘ

jaki przyimek w zdaniu należ postawić ? (pilne)

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
jaki przyimek w zdaniu użyje się przy mówieniu że na danej ulicy znajduje się np kino, teatr??????
P
polic4

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

To zależy od zdania, ale tak ogólnie to raczej nieokreślony. Mogłoby to wyglądać mniej więcej tak
"There is a theater on Burton Street."
Wszystko zależy jednak od tego, co chcesz przekazać i od reszty wypowiedzi. Innymi słowy, potrzeba kontekstu.
?
Gość
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
darkobo - polic4 napisał(a) o przyimku, więc raczej chodzi o on/at - w którejś lekcji było to wyjaśnione, ale teraz nie znajdę.
Chyba, że piszcząc przyimek miał(a) przedimek.
- 5 lat temu
Gość - Oo jeny, pisałem to późno i pomyliły mi się nazwy. W takim razie mała korekta: jeśli chodzi o przyimek (preposition), to mówimy że coś się znajduje np. “on Pulawski Street“. W wersji brytyjskiej mówi się częściej, że coś jest “in X Street“. Kiedy znamy dokładną lokalizację, napiszemy “at 42 Oxford Street“ - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
abmmichal - New York city - czy przedimek, przyimek; oba zagadnienia są ważne i nie tak proste. Twoja praca jest dla większości bardzo przydatna. Dziękuję za Twoje wpisy. - 5 lat temu
tlstar - O przyimkach miejsca było np. w lekcji A1-39 - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzień dobry,

gdy mówimy, o budynku tj. teatrze czy kinie, używamy ,,at”. W tym kontekście bardziej odnosimy się do czynności, jaką tam wykonujemy, niż do samego budynku, np. I was at the theatre. (Mam na myśli to, że oglądałam spektakl).

Tak jak wspomniał Newyorkcity, jeśli podajemy dokładny adres z numerem budynku, używamy ,,at”, np. She lives at 46 Yellow Street.
Jeśli podajemy sam adres bez numeru budynku, w odmianie brytyjskiej używamy “in”, a w amerykańskiej ,,on”, np. She lives in Yellow Street. / She lives on Yellow Street.

Pozdrawiam
klaudia.dol
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.