ZALOGUJ SIĘ

Czy w ponizszym zdaniu moge uzyc may not pass, czy musi byc might?

13 lat temu
He hasn't studied at all so he might not pass the exam.
patpoz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

W zasadzie 'may" i "might" jest wymienne w stosowaniu w zdaniach. Zazwyczaj nie ma znaczenia którego z dwóch powyższych użyjemy. Jednak....
Nie można używać "may" w sytuacji która jest niemożliwa do zrealizowania czyli że mamy 100% pewność że coś jednak się nie może wydarzyć. Np.:

(podawałam już kiedyś też przykład)
If I knew them better, I MIGHT INVITE them to dinner. Gdybym znała ich lepiej , mogła bym zaprosić ich na obiad.

Tutaj nie użyjesz "may" ponieważ zdarzenie(zaproszenie) jest niemożliwe do zrealizowania(czyli nie nastąpi) z tego względu iż osoby nie są dobrze znane osobie zapraszającej,więc na pewno nie zostaną zaproszone na obiad. I w tym przykładzie "may" jest niemożliwe.


Natomiast w Twoim przykładzie : "On nie uczył się w ogóle więc może nie zdać egzaminu." Ale to że się nie uczył nie znaczy że go nie zda, być może wyniósł spory zasób wiedzy z lekcji czy wykładów, więc moim zdaniem sytuacja jest możliwa i można tu zamiennie zastosować "might - may".

Jeśli ktoś uważa inaczej to proszę o sprostowanie.

Pozdrawiam.
E
efogt
paulina2701 -
Do mnie to przemawia ;)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Ewa_G1967 - Bardzo dobra odpowiedź!! Nic dodac nic ując!!! - 13 lat temu
efogt - Dzięki, być może jeszcze mnie ktoś skoryguje. Pozdrawiam dziewczyny. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki