ZALOGUJ SIĘ

Ogólne zasady używania przedrostka "the" w liczbie mnogiej - czy istnieją?

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
I'm responsible for answering the phones and writting reports. (Lekcja: A1-45-3-9/15)

Jeśli przed "phones" usunie się przedrostek - to będzie błąd?

Jeśli przemieści się go i postawi przed "reports" - to będzie błąd?

Jeśli postawimy zarówno przed "phones" i "reports" - to będzie błąd?

Jestem początkujący i sprawia mi to kłopot.
A
ang-nsw

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Już znalazłem odpowiedź na moje wątpliwości. Lekcja A1-46 - powtarzające się te same przedrostki można opuścić po spójniku "and".
A
ang-nsw
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,

w zasadzie to tak właśnie jest, gdy mamy tzw. listę rzeczowników to możemy sobie postawić przedimek tylko przed pierwszym z nich, przy reszcie możemy ten przedimek opuścić (np. "this house has a bathroom and kitchen"). W przypadku zdania przykładowego pojawia się jeszcze jeden aspekt.

Z jednej strony, używając przedimka "the" w "answering the phones", wskazujemy, że chodzi o konkretne telefony lub połączenia (lub mówimy o telefonach lub połączeniach, o których była mowa wcześniej i kontekstowo wiemy, o które dokładnie chodzi). Z drugiej jednak strony, w języku angielskim niektóre zwroty wymuszają użycie przedimka – wash the dishes, to tell the truth, it's a shame, itd. Jednym z tych zwrotów jest właśnie "answer the phone".

Konkluzja jest taka: w tym przypadku, użycie przedimka "the" w "answering the phones" jest konieczne. Przed "reports" można ten przedimek opuścić, ale można go również spokojnie zastosować (wtedy to będą "te" konkretne raporty, "te" o których była wcześniej mowa, a nie po prostu raporty w znaczeniu ogólnym).
M
michal.br

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.