ZALOGUJ SIĘ

dlaczego nie rozumiem treści z filmików?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Uczę się języka angielskiego od ok 4 m-cy.Kiedy pokazywane są filmiki po których trzeba odpowiedzieć na pytania,zgaduję,ponieważ nie rozumiem o czym ludzie opowiadają ...czy na takim etapie nauki powinnam bez problemu wiedzieć o czym mowa bez tłumaczenia?
marzena812
piotr.grela - Ja nie pamietam abym w wieku 4 miesiecy mowil a co dopiero rozumial co rozumial filmy a otoczony bylem jezykiem polskim 24/7 :-) Nauka jezyka jest procesem, jedni ucza sie bardzo szybko a inni tak jak ja - bardzo wolno. Niestety zycie nie jest sprawiedliwe ale dasz rade, grunt to byc systematycznym! - 5 lat temu
parseq - Czy chodzi o filmiki na etutor? Na jakim poziomie (A1/A2/B1...) ?

Ja na filmikach z poziomu A1/A2 bardzo musiałem pilnować napisów z dialogami a w części przypadków kilka razy cofać odtwarzanie, bo nie nadążałem z czytaniem. Bywało i tak, że finalnie i tak nie rozumiałem wszystkiego, ale materiał z filmiku był następnie ponownie podawany w innej formie, więc we własnym tempie mogłem sobie ziarna wiedzy poukładać.
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Cześć!

Daj sobie czas. Nie zrażaj się, bo jak Pan Piotr wspomniał, nauka to proces i należy iść własnym tempem.
Rozumienie tekstu słuchanego jest problematyczne, gdyż warunkuje to jakość nagrania, sposób i tempo mówienia, różnorodność akcentów i wiele, wiele innych czynników. Jedynym wyjściem w tym wypadku to ćwiczyć! Próbuj się osłuchać z językiem - radio, kanały na YT (wiele kanałów ma napisy do filmików, które ułatwiają rozumienie), seriale/filmy bez lektora a z napisami.
Powodzenia :)
agnieszka.kw
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dziękuję za odpowiedzi :) już myślałam,że zrezygnuję,bo mi nie idzie..jestem teraz na etapie B 1 przedostatnie lekcje.Szczerze przyznam,że pisanie słówek w powtórkach idzie mi najlepiej z całego kursu. Rzeczywiście grunt to systematyczność.Byłam chora,odpuściłam 2 lekcje i już luki w pamięci były.Także zakasuję rękawy i do dzieła :) Kiedyś trzeba to w końcu pojąć :) Pozdrawiam.
marzena812
jerzy_pozoga - Hi Marzena- a ja, także polecam tobie posłuchać różnego rodzaju podcastów! Do wyboru z "gry językowe" , na dole ekranu. Ja lubię z wyboru podróże po świecie i ich opowiadania np. " https://www.diki.pl/podcasts/channel/113-Amateur_Traveler_Podcast.html Pozdrawiam. - 5 lat temu
piotr.grela - Ja polecam Youtube'a. Wiekszosc filmow na youtubie ma angielskie napisy - subtitles. Najlepiej sie uczymy kiedy ogladamy to co nas interesuje. Uwielbiam filmy na Youtubie z ludzi ktorzy mieszkaja np. w Chinach, Japonii, Korei Poludniowej czy Polnocnej. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki