ZALOGUJ SIĘ

Gdzie jest opcja zgłaszania błędów do lekcji?

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
W dodanych powtórkach zdarza się że można uzupełnić zdanie zamiennie różnymi słowami, z czego nie zawsze obie opcje są zaliczane. Czy jest gdzieś opcja zgłaszania takich braków?

Jeśli chodzi o całkiem inne wyrazy to sobie dopisuje w notatkach w powtórce że chodzi o inna opcje niż "...".

Dziś w powtórkach mam dwa razy zdanie:
Why did you choose this hotel? (...) hotels are cheaper. (pozostałe)

Oba przypadki wyglądają identycznie a raz zalicza tylko jeśli wpiszę "THE OTHER" a w drugim wypadku "OTHER"

Pytanie:
1) do administracji: gdzie zgłaszać takie błędy? Czy zgłaszać będzie poprawiane, czy zostawiać i sobie samemu radzić (np. wpisywać notatkę "z THE" lub "bez THE")
2) do użytkowników: jak radzicie sobie z takimi sytuacjami?
K
KaGhost

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Cześć!

Jeśli chodzi o zgłaszanie błędów, czy pytań, zawsze można to zrobić poprzez naciśnięcie trzech kropeczek dostępnych po prawej górnej stronie ekranu podczas wyświetlania się każdej z lekcji. Tam znajdziesz opcję "zadaj pytanie", a następnie do wyboru będzie "Mam pytanie dotyczące treści lekcji lub ćwiczeń" lub "Chcę skontaktować się z obsługą klienta".

Jeśli chodzi o powtórki, to system wymaga wpisania takich samych znaków (np. wyłącznie skróconych/pełnych form) jakie są zawarte w zdaniu wyjściowym (czyli w kluczu odpowiedzi). Niestety, nie ma możliwości wprowadzenia więcej niż jednego wariantu odpowiedzi. W takich przypadkach Użytkownicy mogą skorzystać z funkcji dodawania notatek i cieszę się, że taka funkcja sprawdza się z innymi słowami.
Rozumiem, że podane zdania mogą wydawać się takie same (ale nie są). Z tego, co widzę, lekcja miała na celu wyjaśnienie różnicy pomiędzy "other / the other" na podobnych do siebie przykładach z hotelami:
>Why did you choose this hotel? Other hotels are cheaper. = Dlaczego wybrałeś ten hotel? Inne hotele są tańsze. (mowa o innych hotelach ogólnie)
>Why did you choose this hotel? The other hotels are cheaper. = Dlaczego wybrałeś ten hotel? Pozostałe hotele są tańsze. (mowa o pozostałych hotelach z konkretnego "zbioru" hoteli, spośród których wybieraliśmy).
Moja propozycja rozwiązania tej kwestii, to dać notatkom jeszcze jedną szansę :) a konkretniej, proszę spróbować dodać notatkę z wyjaśnieniem podanym w nawiasach przy tych konkretnych zdaniach. Czyli przy zdaniu "the other hotels" -> notatka: mowa o konkretnym zbiorze hoteli, a przy zdaniu "other hotels" -> notatka: ogólnie. Jeśli to nie jest dobra propozycja, zawsze można samemu ocenić swoją odpowiedź i w przypadku, gdy jesteśmy pewni swojej odpowiedzi wystarczy wystawić sobie odpowiednią ocenę :) Lub wersja ostateczna, proszę jedno z tych dwóch zdań usunąć z listy elementów powtórek wchodząc na "Lista wszystkich elementów angielskich dodanych do powtórek" i klikając na czerwone kółeczko z minusem.

W razie kolejnych pytań lub sugestii, proszę o kolejną wiadomość.
Agnieszka Kw.
agnieszka.kw
Pracownik eTutor
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki