ZALOGUJ SIĘ

Co oznacza zwrot "lay it on me" ?

13 lat temu
gosii

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Przydałaby się reszta zdań,jakiś kontekst.Wydaje mi się jednak że "lay it on me" znaczy "przyniesiesz to dla mnie / dostarczysz mi to"
wacek6713
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

http://youtu.be/HhoewflkQu0 .Poloz je na mnie w tej piosence chodzi o dlonie poloz dlonie na mnie lay it on me -poloz je na mnie
ipon
bird - ;} - 12 lat temu
wacek6713 - Ja napisałem jedną z możliwości tego zdania.Piosenki nie znałem,więc trudno było trafić w dziesiątkę.Natomiast wiem, że jeżeli chodzi o ręce(l.m.) to na pewno jest niepoprawnie gramatycznie,choć wiem jak to jest z piosenkami. - 12 lat temu
gosii - Ustaliłam, że ten zwrot to amerykański idiom i oznacza - powiedz mi to.
Dziękuję wszystkim za pomoc :)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

hej. Ma Pani rację, ale to chyba zależy od kontekstu zdania. Mi wydaje się, że może być także " zostaw to mi", a też: samo "lay it on" oznaczać może wychwalać.
mandaryn1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Określenie to jest często spotykane w znaczeniu "wyjaśnij mi to, co przed chwilą powiedziałeś" albo "opowiedz mi o czymś, o czym wspomniałeś", np.:

Peter: Yeah, I guess I have some crazy stories.
Robert: So LAY IT ON ME. Tell me one.

Ponadto "LAY something ON somebody" występuje jako phrasal verb:

1. Przedstawić komuś jakiś plan albo pomysł.
(I'm going to LAY a great idea ON you).

2. Próbować wymusić na kimś poczucie winy.
(Every week she calls up to LAY a guilt trip ON me about something).

3. Oskarżać kogoś za coś.
(Don't LAY that ON me!).

4. Zaopatrzyć w coś w obfitości.
(They LAID ON a beautiful buffet lunch).

Jednakże należy tutaj pamiętać, że podobnie jak napisała Pani ipon, "LAY sth ON sb" może oznaczać po prostu "przykryć kogoś czymś", "położyć coś na czymś/kimś".
(A nurse LAID a cloth ON him).
yathe
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
gosii - Myślę, że "opowiedz mi o czymś, o czym wspomniałeś" jest właściwym wyjaśnieniem. Chociaż pkt. 2. też może wchodzić w grę )))
Bardzo dziękuję za pomoc!
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki